Jump to content



Περί εγγυήσεων και ευθυνών...


HOTAS

Recommended Posts

Γεια χαρά παιδιά.Στις 27/12/2001 αγόρασα από τον Ματσούκα μία οθόνη NOKIA.Πριν από λίγο καιρό η οθόνη παρουσίασε κάποιο πρόβλημα και έπρεπε να σταλεί στην αντιπροσωπεία.Αν και καθυστερημένα πήγα σήμερα το πρωί στου Ματσουκα για να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω ,περιμένοντας βέβαια να μου πει να του πάω την οθόνη για να αναλάβει τα υπόλοιπα.Αντ' αυτού μου είπε: "Τί να σου κάνω τώρα μετά από τρία χρόνια.Η NOKIA πουλήθηκε στη Viewsonic.Το service το είχε ο Πουλιάδης.Πάρε εκεί αλλά δε νομίζω να γίνει τίποτα..." και μου δίνει το τηλέφωνο του Πουλιάδη στον οποίο και απευθύνομαι αμέσως.Ο Πουλιάδης με τη σειρά του μου δίνει το τηλέφωνο της ΑΛΜΑΝ ΕΛΛΑΣ ΕΠΕ στην Αθήνα πλέον ,μιας και δεν έχει αυτός πια το service.Τηλεφωνώ και στην ΑΛΜΑΝ ΕΛΛΑΣ ΕΠΕ ,περιγράφω το πρόβλημα και μου ζητούν να τους στείλω την οθόνη με δική μου χρέωση παρακαλώ ...δλδ μου ζητούν να πληρώσω γύρω στα 50 Ευρώ (τόσο περίπου ζήτησε το courrier) με δική μου ευθύνη σε περίπτωση που πάθει κάτι η οθόνη στη μεταφορά...

Ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο ; Ποιος φέρει την ευθύνη και ποιος όχι ; Αυτή είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθηθεί...;Α,ρε αθάνατο ελληνικό service......

Link to comment
Share on other sites

Η NOKIA δε θυμάμαι να είχε on-site εγγύηση ,αλλά η Viewsonic είχε.Τί γίνεται σ' αυτή την περίπτωση ;Αν υπάρχει on-site δε πρέπει να την παραλάβουν αυτοί από το χώρο μου;

Link to comment
Share on other sites

Στις 27/12/2001 αγόρασα από τον Ματσούκα

Όπως βλέπω, η εγγύηση έχει λήξει. Οι υποχρεώσεις του καταστήματος και της αντιπροσωπείας αλλάζουν σε αυτήν την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeadams

Όπως βλέπω, η εγγύηση έχει λήξει. Οι υποχρεώσεις του καταστήματος και της αντιπροσωπείας αλλάζουν σε αυτήν την περίπτωση?

Οταν εγινε το post ομως δεν ειχε ληξει

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει ρε παιδια οτι εχει ληξει η εγγυηση!!! Μπορουν να την στειλουν στην αντιπροσωπεια να δουν αν επισκευαζεται και αν ναι σου λενε τι κοστος εχει!!!

Φυσικα δεν αλλαζουν οι υποχρεωσεις του καταστηματος!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αγόρασα μια LG L1730S και διαπίστωσα με το πρώτο άνοιγμα ένα καμένο pixel.πήρα τηλέφωνο στην Alman Hellas Τετάρτη,και την Παρασκευή μου έφεραν μία καινούργια η οποία είναι άψογη.Μάλιστα είχα αγοράσει grey και μου έφεραν την Silver!Απλά το κάνω post επειδή εντυπωσιάστηκα από την ταχύτητα αντίδρασης τους.

Καλή Χρόνιά!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.