Jump to content



SteelSeries Call of Duty Black Ops II


Recommended Posts

έχω το mοuse του τίτλου ενάμισι χρόνο περίπου και έχει αρχίσει να μην δουλεύει καλά η ροδελα  όταν κατεβάζω σελίδες όταν το πιάνει όχι πάντα κατεβαίνει λίγο και μετά έρχεται στο ίδιο σημείο ἠ ανεβαίνει παραπάνω, συνήθως έρχεται στα ισα με ένα ελαφρύ χτύπημα στο mousepad η με φισιγμα στη ροδέλα
αξίζει να το ανοίξω για να το καθαρίσω η να ψάξω για άλλο έχει αρχίζει να ξεβάφει και η soft επένδυση που έχει εξωτερικά...
κατά τα αλλα όλα τα υπόλοιπα πλήκτρα δουλεύουν κανονικά

 

ψάχνω να βρω ανταλλακτικά mouse feet και μονο στο ebay έχω βρει αλλα όχι για το CODBO, από ότι έχω δει σε φωτογραφίες μοιάζουν να είναι ίδια με του sensei, xai, kinzu, kana γνωρίζει κάποιος αν ταιριάζουν?
Στο ebay έχουν τα Skatez που είναι ποιο ακριβά από τα υπόλοια αξίζουν την διαφορα τιμής? mousepad έχω το αλουμινένιο corsair mm600

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

πολυ κοντα σε διαστασεις και με αντικενιμενικα καλυτερο sensor υπαρχει το zowie ZA11 στα 68 ευρω 

 

9dd505c4_IMG_0085.jpeg

 

 

μπορεις να του βαλεις και hyperglides που ειναι αρκετα πιο παχια απο τα μαμησια feet 

 

http://hyperglide.net/?hg=paypal-ww

 

δεν ξερω τι παιζει με την ροδελλα  :/ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και 'δω μια από τα ίδια. Ενάμισι χρόνο κάτοχος, το ίδιο πρόβλημα εδώ και πολλούςςς μήνες.

(γενικά έχουν περάσει πολλά Steelseries από τα χέρια μου και 2 κουμπιά αριστερά/2 κουμπιά

δεξιά είναι MUST για μένα, τα δάχτυλα μου κοινούνται σαν αράχνη που υφαίνει τον ιστό της)

Αν και τόσο καιρό νόμιζα πως οφείλεται στη motherboard, μετά από ένα τροφοδοτικό που

έσκασε πίστευα πως έδινε λάθος ρεύματα ή - τέλος πάντων - κάτι χάλασε γι' αυτό και τα

προβλήματα στο ποντίκι. Θυμάμαι όταν τον είχα δοκιμάσει σε άλλο PC έπαιζε κανονικά.

Άμα σου είναι εύκολο, τέσταρε και σε άλλο PC, αν και με έβαλες σε σκέψεις τώρα να

ξανατεστάρω αλλού να δω αν το κάνει ή οχι. :/

 

 

 

*Απ΄ όσο γνωρίζω (γιατί έχω μείνει λίγο πίσω) σε κανένα ZOWIE δεν μπορείς να έχεις

ταυτόχρονα και τα αριστερά και τα δεξιά πλαϊνά και μάλιστα προγραμματισμένα.

Διαλέγεις ή αριστερά ή δεξιά... :dies:

Link to comment
Share on other sites

άρχισε να τα παίζει τώρα και δεξί κουμπί από το πολύ sniping... ενώ δουλεύει κανονικά σε normal χρήση στο bf4 όταν το κρατώ πατημένο άρχιζει  οποτε του έρθει το zoum in zoom out... θα το δοκιμάσω στο laptop

Μάλλον θα πάω για κάποιο zowie αλλα θέλω λίγο διαφορετικο σχήμα ο τρόπος που το κρατώ ειναι σαν semi palm - semi claw δεν ξέρω πως αλλιώς να το χαρακτηρίσω
το Steelseries δεν βολεύει και τόσο αλλα παλεύετε

 

μήπως το Zowie ΕC1-A - ΕC2-A βολεύουν καλύτερα για το κράτημα που αναφέρω παραπάνω?  δεν ξέρω ποια από τα 2 είναι το κατάλληλο μέγεθος μήκος της παλάμης είναι 18.5-19 cm

post-36737-0-59291000-1432215658_thumb.j

post-36737-0-44891000-1432215672_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου μηκος ειναι 18 και εχω βολευτει αρκετα με το EC2, γι αυτο και καθε φορα που βγαινει νεα εκδοση την αγοραζω (πρωτα το evo τωρα το EC-A ) 

 

νομιζω εχουμε το ιδιο  grip

 

http://imgur.com/I2iP5l&h9IsE&aaTSx&SmXao#1

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα το ΕΚ2 φαίνεται ποιο ποιοτική κατασκευή από το steelseries κυρίως το coating δίνει αυτή την εντύπωση, δεν είμαι σίγουρος αν το zowie έχει κάποια επικάλυψη πιθανόν να έχει αλλα στο μάτι και στην υφή δεν φαίνεται έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά και χρησιμοποιούν καλο υλικό!

 

αν και το έχω μονο λίγες ώρες η διαφορα σε σχέση με τον laser αισθητήρα είναι το πρώτο που παρατήρησα όπως και το κλικ στα 2 βασικά κουμπιά ακούγονται όσο χρειάζεται, είναι ποιο σαφές και δουλεύουν με την σωστή πίεση

έκανα μια αναζήτηση και βρήκα ότι δεν έχει τους γνωστούς omron που έχουν τα περισσότερα αλλα huano micro-switches

post-36737-0-59201400-1432588186_thumb.j

post-36737-0-48315000-1432587962_thumb.j

post-36737-0-37308300-1432588590_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.