Jump to content


windows phone 8.1 media player και apple music formats


Recommended Posts

γεια σας. έβαλα μεγαλύτερη κάρτα στο κινητό και είπα να περάσω και τα καινούργια τραγούδια που έχω .

δυστυχώς τα έχω όλα στο φορμα των iTunes  και τα τελευταία ειδικά σε apple lossless .

το κινητό δεν τα παίζει .

 

γνωρίζετε να μου προτείνετε ένα Media player ,εαν γίνεται δωρεαν αλλά και με αγορά δεν έχω πρόβλημα , που να κάνει τα παρακάτω  ταυτόχρονα : 

α) να παίζει alac κυρίως .

β) να φαίνεται το artwork των τραγουδιών που έχω βάλει

γ) εαν γίνεται να υποστηρίζει όλα τα μουσικά φορμα (extensions ) του iTunes ??? (acc ,m4a ,wva νομίζω λέγεται, alac )

 

 

το κινητό είναι το lumia 1320 . windows phone 8.1 .

Link to comment
Share on other sites

το vlc νομίζω δεν παίζει .

εαν γίνεται να έχετε και εμπειρία από χρήση είναι καλύτερα. όχι να γνωρίζετε απλά τα specs.

ευχαριστώ για την απάντηση .

το molyplayer pro λέει ότι παίζει σχεδόν τα πάντα . λέει 5 είδη αρχείων ήχου . και αναφέρει το flac δεν αναφέρει το alac .

2 edit είχε δοκιμή του μολυ.

   α) δεν έδειχνε το artwork .

   β) δεν είχε φακέλους με τα τραγούδια . τα είχε όλα συνεχόμενα με όνομα . στην επιλογή της # είχε όλα τα ελληνικά και αγγλικά γράμματα αλλά διαθέσιμα μόνο 5 αγγλικά .

στον μακροσκελή κατάλογο με τα διάσπαρτα τραγούδια τα είχε όλα νομίζω και έπαιζε και τα alac .

 

3o edit . το vlc δείχνει το artwork σε χαμηλότερη ποιότητα από αυτό που το έχω σκανάρει . και δεν παίζει τα alac . δηλαδή τα παίζει μόλις ξεκινάς το τραγούδι , βγάζει μήνυμα σφάλματος ότι το αρχείο δεν μπόρεί να διαβαστεί και άμα πατήσεις πάνω του σταματάει το τραγούδι. εαν δεν πατήσεις το τραγούδι παίζει κανονικά .

Έγινε επεξεργασία από Γεώργιος
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα δύο εφαρμογές για δοκιμή .

η μια έκανε 4,5 ευρώ . μια βλέπει τους φακέλους μια δεν τους βλέπει. λεγεται yxplayer 8.1 .  δεν κατάφερα να παίξω ένα τραγούδι. είχε μια κριτική . και αυτή αρνητική με ένα αστέρι . θα ζητησω τα χρήματα πίσω μάλλον .  

η άλλη έκανε 1 ευρώ . και παίζει το alac που έλεγε . αλλά είχε τουλάχιστον δύο ελλατώματα.

α) δεν έδειχνε τις φωτο του αλμπουμ .

β) ανοίγεις μόνο ένα αρχείο . μετά δεν μπορείς να ανοίξεις κανένα άλλο .ούτε παίζει το επόμενο τραγούδι του δίσκου . για να επιλέξεις ένα άλλο τραγούδι πρέπει να πας πάλι από την αρχή .

ελπίζω με τα windows 10 να αλλάξει η κατάσταση .

μακάρι να μην έχω τρεξίματα με την επαναπίστωση.

Έγινε επεξεργασία από Γεώργιος
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.