Jump to content


Lg g2 ή Xiaomi mi4


l3ft3ris

Recommended Posts

Ψάχνω κινητό για την γυναίκα μέχρι 300 ευρώ. Είμαι είδη κάτοχος xiaomi mi3 και σκεφτόμουν να ξαναπάω σε κινέζικο αλλά είδα και το Lg g2 στα χρήματα που διαθέτω και σκέφτομαι να αποφύγω την αγορά από κίνα για την αναμονή παραλαβής και την εγγύηση. Θα ήθελα βοήθεια και απόψεις από τους κατόχους τον δύο συσκευών. Επίσης αυτό το Xiaomi mi4 http://www.merimobiles.com/xiaomi-mi4-5-0-inch-fhd-qualcomm-snapdragon-801-3gb-16gb-lte-4g_p/meri11025.htm?page_context=category&faceted_search=0 υποστηρίζει 4g στην Ελλάδα; Ευχαριστώ

Έγινε επεξεργασία από l3ft3ris
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητό για την γυναίκα μέχρι 300 ευρώ. Είμαι είδη κάτοχος xiaomi mi3 και σκεφτόμουν να ξαναπάω σε κινέζικο αλλά είδα και το Lg g2 στα χρήματα που διαθέτω και σκέφτομαι να αποφύγω την αγορά από κίνα για την αναμονή παραλαβής και την εγγύηση. Θα ήθελα βοήθεια και απόψεις από τους κατόχους τον δύο συσκευών. Επίσης αυτό το Xiaomi mi4 http://www.merimobiles.com/xiaomi-mi4-5-0-inch-fhd-qualcomm-snapdragon-801-3gb-16gb-lte-4g_p/meri11025.htm?page_context=category&faceted_search=0 υποστηρίζει 4g στην Ελλάδα; Ευχαριστώ

Στο wikipedia αναφορικά με τις συχνότητες γράφει αυτό

post-33290-0-46362200-1433943411_thumb.j

οπότε εφόσον έχει FDD 3, σε καλύπτει. Τώρα και εγώ το ίδιο κινητό έχω και πήρα για μένα το Xiaomi Mi Note Pro, μιας και θεωρώ ότι μόνο το Note Pro θα μπορούσε να θεωρηθεί ως αξιόπιστος αντικαταστάτης του. Επίσης εάν σε ενδιαφέρει, έχει μόνο για αύριο το Xiaomi Mi4 αλλά την έκδοση των 2GB το coolicool λόγω των γενεθλίων που έχει (από εκεί χτύπησα και εγώ το Mi Note Pro στα 549$). Είναι το ίδιο με του Meri, απλώς με λιγότερη μνήμη και πιο φθηνό φυσικά λόγο της προσφοράς. Σκέψου το, εάν το θέλεις γιατί μόνο αύριο θα το έχουν και σε περιορισμένα κομμάτια όπως βλέπεις

post-33290-0-10959000-1433943817_thumb.j

 

Τώρα σαν χαρακτηριστικά το Mi4 είναι καλύτερο από το G2. Δες ένα συγκριτικό εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Mi4 θα επέλεγα, μη βασιστείς και πολύ στη προσφορά του coolicool γιατί εγώ προσπάθησα 2 φορές να αγοράσω εχθές

σε ίδια φάση το Mi4i αλλα έβγαινε απευθείας out of stock λες και είχαν bot και τα αγόραζαν!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολλά λεφτά τα 300 για να πάρεις κινεζιά. Να ταν 60-80-100 πάει στο διάολο... G2 αν για κάποιο λόγο θέλει αποκλειστικά android ή ακόμα καλύτερα lumia 930 που θα το καταευχαριστηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το mi3 που ειναι σχεδον ιδιο τηλεφωνο στα χαρακτηριστικα με το g2 .

Ποιοτικα ειναι καλυτερο φυσικα το mi3, αλλα θα το ξερεις μιας και εισαι κατοχος.

Δν ξερω αν αξιζει τον κοπο να πας στο mi4, θα το εκανα μονο για τα 3gb ram.

Και για την κατασκευη που ειναι αλλου..

 

trexx ουτε καν. μια χαρα ειναι, και δεν ειναι "κινεζια"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολλά λεφτά τα 300 για να πάρεις κινεζιά. Να ταν 60-80-100 πάει στο διάολο... G2 αν για κάποιο λόγο θέλει αποκλειστικά android ή ακόμα καλύτερα lumia 930 που θα το καταευχαριστηθεί.

Συγνώμη αλλά τα κινητά της Xiaomi, μόνο κινεζιά δεν είναι! Είναι πολύ αξιόπιστα και ποιοτικά και πάρα πολλές άλλες μάρκες θα τα ζήλευαν. Το Mi3 λέει ότι το έχει ο ίδιος και το κινητό το θέλει για την γυναίκα του, μην το ξεχνάμε. Εάν ήταν για τον ίδιο, θα του έλεγα να μείνει ως έχει ή να δώσει κάμποσο παραπάνω για να πάρει το Mi Note Pro, όπως έκανα εγώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Mi4 σχεδόν ένα χρόνο, πριν είχα το mi3, ευχαριστημένος και από τα δύο στο έπακρο. Αλλά το mi4 άλλη συσκευή, πολύ ποιο κομψό και στιβαρό και με σωστό μέγεθος (για εμένα τουλάχιστον.) Μόνο για το miui τις λειτουργίες του και την ελληνική υποστήριξη δεν θα επέλεγα άλλο κατασκευαστή.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση από εμένα. Έχω το mi3 και προφανώς σκοτώνει ή miui. Απλά επειδή έχω δουλέψει και με g2 ο μόνος λόγος που δε θα ξαναεπερνα το mi3 είναι ή ασυμβατοτητα της οθόνης με polarized γυαλιά σε κάθετη θέαση (όπως το κρατάμε δλδ). @goubianos έχεις παρατηρήσει κάτι παρόμοιο στο mi4?

Έγινε επεξεργασία από koshal
Link to comment
Share on other sites

Η απόφαση πάρθηκε! Xiaomi mi4 lte 4g. Εκτός από merimobiles και vickmall προτείνετε και κανένα άλλο site να κοιτάξω. Από vickmall έχω μείνει ευχαριστημένος συν ότι έχει θήκες και προστασία οθόνης από την nilkin που φαίνεται αρκετά ποιοτική, αλλά σαν συσκευή είναι ποιο ακριβή. Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Στα δίκτυα που έχουμε 4g με 3g έχουν μεγάλη διαφορά γιατί ακούω ότι δεν υπάρχει και μεγάλη κάλυψη στο 4g; Είμαι συνδρομητής vodafone. Αρχίζω και σκέφτομαι να πάρω την απλή έκδοση μιας και τα 70 ευρώ της διαφοράς είναι σεβαστό ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.