Jump to content


Πρόβλημα με h100i Βοήθεια!


tsakali

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι μου, κακα μαντάτα σε δύσκολους καιρούς.

Εκει που σκότωνα την ωρα μου στο cs άρχισαν τα κολλήματά ρίχνω ματιά στο realtemp 100C.

Η h100i ειναι απο χριστουγεννιάτικο διαγωνισμό στο thelab :-)

Σας παραθέτω και κάποιες φωτογραφίες απο το πρόγραμμα της corsair μιας και παρατήρησα χαμηλές στροφές στην αντλία.

*αν αυτό σημαίνει πως είναι νεκρή θέλω λύση, πχ αν γίνετε να κρατήσω ψυγείο και με καμία πατέντα το block ώστε με μια άλλη (οικονομική) αντλία να την βγάλουμε ζάχαρη.

Αυτα τα ολίγα και ευχαριστώ προκαταβολικά μιας και είναι στανταρακι πως θα βρεθεί λύση ;-)

32657156c9acd16aa1edc0c8e71cc3a1.jpg

7ddbe8838183a1c647bdd0072c399f27.jpg602eadfb50c3780e04e74e9831c2624b.jpg

Ζητώ συγγνώμη αν οι εικόνες ειναι μεγάλες μιας και τα γράφω απο το κινητό.

Έγινε επεξεργασία από tsakali
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την διαδικασία για RMA και μου ζήτησαν να τους στείλω την απόδειξη με το που τους ενημέρωσα πως είναι δώρο και το link του διαγωνισμού μου στειλαν αμέσως την διεύθυνση για να τους το στείλω!!

Αρα έχουμε κανονικά εγγύηση!!! ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέχασα να αναφέρω το βασικότερο, τους την είχα στείλει και σε 7 μέρες μου έστειλαν την H100gtx!!! Μιλάμε για τέλεια εξυπηρέτηση!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώντας το threat για την συγκεκριμένη ψ'υκτρα έχω και εγώ την εξής απορία:

 

Είναι καλή η 37 βαθμούς θερμοκρασία στον i7 4770k σε idle χρονισμένο στα 4.4Ghz και με θερμοκρασία δωματίου 27 βαθμούς?

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώντας το threat για την συγκεκριμένη ψ'υκτρα έχω και εγώ την εξής απορία:

Είναι καλή η 37 βαθμούς θερμοκρασία στον i7 4770k σε idle χρονισμένο στα 4.4Ghz και με θερμοκρασία δωματίου 27 βαθμούς?

Θα το δεις τρέχοντας τον επεξεργαστή σου.

Εγώ για παράδειγμα επειδή θέλω την ησυχία μου το εχω σε χαμηλές στροφές, οπότε εχω κάπου 30-40 χωρίς oc.

Στο 100% cpu εχω 52c αν θυμάμαι καλά.

Στο 100% σε νοιάζει να είσαι χαμηλά [emoji6]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.