Jump to content



390x vs 390 ...ποια να παρω?


Recommended Posts

Ωραια συνεχίστε μόνο για το θέμα του τίτλου. Οποιος μιλήσει για εγγυησεις, για oc, για άζωτα, για μακαρόνια και πίτσες θα φύγει βράδυ. 

 

Θα σβήσω όσο διαβάζω ότι θεωρήσω άσχετο. Καλή μου ανάγνωση

 

edit: Τα μηνύματα μεταφέρθηκαν στην μαύρη τρύπα

http://www.thelab.gr/topic/145745-black-hole-v2/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια 290 και τα υπόλοιπα σουβλάκια :p

 

άκυρο τώρα είδα ότι θέλεις 2560 ανάλυση πάρε μία 390 (390e gigabyte :wub: ) να τελειώνεις και του χρόνου την πουλάς και παίρνεις την επόμενη

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια 290 και τα υπόλοιπα σουβλάκια [emoji14]

άκυρο τώρα είδα ότι θέλεις 2560 ανάλυση πάρε μία 390 (390e gigabyte :wub: ) να τελειώνεις και του χρόνου την πουλάς και παίρνεις την επόμενη

Αν ειχα 1080 θα ειχα κρατησει την 970 που ηταν και η πιο κρυα καρτα που περασε απ τα χερια μου.

Αυριο το απογευμα και για μερικες μερες θα εχω μια 290χ στα χερια μου και θα δω... Αν η διαχειρηση μνημης της ειναι καλυτερη απ την 970 και δεν τρωει ραμ συστηματος (γιατι νομιζω εκει ειναι το θεμα της 970) θα παρω μια μεταχειρω 290χ και τελος διαφορετικα θα δω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δουλεψα λιγο μια 390...θα παραμεινω προς το παρον με το 290 καναρινακι μου :)

 

Προτεινεται ανεπιφυλακτα ακομη και τωρα...

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βασικα ακομα με τη δανεικη καρτα ειμαι (ο φιλος που μου την εδωσε μαλλον εχει μπλεξει στην Κινα και τον βλεπω να μενει κανα 40-60μερες ακομα εκει μ αυτα που ειδα χεχε), μια 290x της palit.

Επειδη κι εγω ειμαι ολο ταξιδια αυτο τον καιρο δε μπορω να πω οτι την εχω λυωσει στο τσεκαρισμα (αντε να χω συνολικα καμια 10ρια ωρες gaming) αλλα αυτο που ειναι σιγουρο ειναι πως εχει καλυτερη διαχειριση μνημης απο την 970, τουλαχιστο στην αναλυση που παιζω και χρησιμοποιει λιγοτερη ram (δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware η drivers) και δεν εχει framedrops.

Αν ηταν και κρυα οπως η 970 θα ηταν η ιδανικη καρτουλα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.