Jump to content



MSIK8NEO2 ή ABITAV8


aqua

Recommended Posts

Υστερα απο πολυ καιρο αναμονης δεσιματος του νεου μου pc εφτασε η ωρα να ξεκινησω να δενω,τωρα που τελειωνουν και οι γιορτες και χαλαρωνουμε σιγα σιγα.Λοιπον εχω το εξης προβλημα δεν μπορω να αποφασισω αναμεσα σε αυτες τις δυο μητρικες για socket 939,η μια φοραει το chipset της via και η αλλη το nforce,απ οτι εχω διαβασει σε απειρα reviews η καθε μια τους ειναι και η καλυτερη του ειδους της αφου προσφερουν και ικανοποιητικες επιλογες overclocking και υψηλα fsb ανεβαζουν,290 η msi 280 η abit,τωρα το σημαντικο ειναι στα ποσα fsb ειναι σταθερο το συστημα αφου στην abit αλλου διαβασα μεχρι 250 και αλλου 280 ισως στις πρωτες εκδοσεις που δεν κλειδωνε το pci/agp αντιστοιχα,τωρα για την msi αφου την εχεται παρει και πολυ απο εδω μεσα ξερεται καλυτερα,λοιπον θα ηθελα εσεις οι κατοχοι των msi να με διαφωτισετε λιγο περι fsb να παρω και γω την τελικη αποφαση,αν καποιος εχει παρει και την abit καλο θα ηταν να ακουσω και μια δευτερη γνωμη,υποψην εχω παρακολουθησει ολο το thread του φορουμ περι k8neo2 καθως και του xtremesystems,απλα με δυο λογια μια μικρη βοηθεια τι θα παιρνατε στη θεση μου?

Link to comment
Share on other sites

το Abit πολύ δύσκολα θα πας 280HTT σταθερά, σου προτείνω MSI αν και το Abit έχεις καλύτερα volts και πιο πολλές ρυθμίσεις για μνήμες στο BIOS το VIA δε βοηθάει απ ότι φαίνεται.

’σε που το MSI έχει επιπλέον χαρακτηριστικά λόγο NF3 (firewall στο Ethernet) (στο Abit μιλάμε μόνο για 2 SATA)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.