Jump to content


Οδηγός για την σύνδεση ενός blacklight


alexandrosss

Recommended Posts

Το καλυτερο που θα μπορουσατε να κανετε εσεις που εχετε προβλημα με τις θερμοκρασιες ειναι να βγαλετε το ballast(πηνιο)εξω απο το κουτι σας.Η μονη "αλλαγη"

ειναι οτι θα χρειαστει μεγαλυτερο καλλωδιο.Καλη δουλεια ALEX μπραβο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πηρα το κυκλωμα απο μια μηχανη αναγνωρησης πλαστων χαρτονομισματων την τυλιξα με ταινια 5χ3εκ ειναι και την εβαλα ετσι... Ααα και δουλευει με 5-12 βολτ

αμα έχεις κανα χαλασμένο μηχάνημα συμφέρει αλλιός εδω τα καινούρια κάνουν 20ευρώ :016:

εγω τέτοια λάμπα θέλω να βάλω στο μηχανάκι μου :082: :082:

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το κυλωμα που πηρα απο το μηχανημα των πλαστων και εχω βαλει μεσα στο κουτι μου. Μπορω να βαλω λαμπα περισσοτερων βατ?

αν βρείς κάποια παρόμοια στην αγορά μάλλον θα πρέπει να μπαίνει, ίσως αν μπορούσες να δώσεις φωτογραφία για να την δούμε?

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο που θα μπορουσατε να κανετε εσεις που εχετε προβλημα με τις θερμοκρασιες ειναι να βγαλετε το ballast(πηνιο)εξω απο το κουτι σας.Η μονη "αλλαγη"

ειναι οτι θα χρειαστει μεγαλυτερο καλλωδιο.Καλη δουλεια ALEX μπραβο!

Μπαααααα η λαμπα ζεστενεται πολυ περισσοτερο απο το πηνιο :048: :048: :048:

Link to comment
Share on other sites

Μπαααααα η λαμπα ζεστενεται πολυ περισσοτερο απο το πηνιο :048: :048: :048:

αναλόγος ποσα watt είναι η λάμπα αν είναι μικρή δεν ζεστένεται πολύ :048: :065:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγω παλι πηρα το κυκλωμα απο μια μηχανη αναγνωρησης πλαστων χαρτονομισματων την τυλιξα με ταινια 5χ3εκ ειναι και την εβαλα ετσι... Ααα και δουλευει με 5-12 βολτ

Φίλε unseen εχω κι'εγω μια τέτοια λαμπίτσα και νόμιζα οτι ήταν 220v... Πώς μπορώ να την συνδέσω? Για να μήν σε κουράζω να σου πώ οτί κατέχω σχετικά οπότε μια επιγραμματική αναφορά στα υλικά μου φτάνει :jaybee:

ΤHANKS A LOT!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.