Jump to content


Προβλημα με pc αναβει αλλα...


pako

Recommended Posts

Όπως ξαναείπα πιο πάνω, όταν δεν παίζει η κάρτα συνήθως η μητρική κάνει 3 μπιπ...

Σε ένα τευχος του pcmag (σορρυ που δεν θυμαμαι πιο) έιχε έναν οδηγο με τα μπιπ...που ελεγε αναλογα με τα μπιπ που ακουγονται τι φταιει.Αν έιναι μπορει να το δει για ενημέρωση... :063:

Link to comment
Share on other sites

Αμα έχει καεί η cpu, δεν δείχνει τίποτα η οθόνη soler.

Η δικια μου η cpu οταν πεθανε μου εβγαζε το μνμ που ειπα...αλλα εχεις δικιο αν καει δεν δειχνει η οθονη....λες να την εκανα τσαμπα μπρελοκ..??? :088: :088:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όποτε έχω δει το μηνυμα που έγραψες, απλά είχε χάσει το bios της ρυθμίσεις.

Αν την θεώρησες καμένη μόνο για αυτό, μάλλον αγόρασες το πιο ακριβό μπρελόκ που έχεις δει.

Link to comment
Share on other sites

Αμα έχει καεί η cpu, δεν δείχνει τίποτα η οθόνη soler.

Πριν ταξιδεψω μια Εpox 8RDA3+ v1.1 στον Αδη δοκιμασα να την βαλω μπροστα χωρις CPU και δεν εκανε τιποτα.........

Γιατι τοτε δεν ειχα εμπειριες απο καμμενες CPU....... :077: :036:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ενω εκανα clear cmos και εβγαλα και εβαλα τις καρτες το pc δουλεψε...

μεχρι που το εσβησα και το ξανα ανοιξα και παλι τα ιδια.

ξανα clear cmos εβγαλα και εβαλα τις καρτες χωρις ομως την tuner το pc δουλεψε.

το εσβησα και το ανοιξα παλι σκοταδι.

κανω παλι ολη την διαδικασια αλλα αλαζω gpu απο την club 3d 9600xt βαζω μια ατι 9500 μεχρι τωρα δουλευει κανονικα.

αν φταιει η 9600χτ γιατι την μια φορα αναβει και την αλλη οχι?

ή τελικα φταιει το mobo? γενικα παιζει ασυμβατοτητα μεταξυ mobo kai gpu?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει να δεις μηπως δεν παταει καλα η ψυκτρα στο cpu?Ειναι πολυ πιθανο αν δεν εχουν καλη επαφη να μη δουλευει το pc για αυτο το λογο.

Δοκιμασες να τα βαλεις ολα να δουλεψουν εκτος κουτιου?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.