Jump to content



DVD player-home με DivX υποστήριξη


gto234

Recommended Posts

Σε αυτή την τιμή όλα καλά είναι . Πλέον παίζεις με πλεονεκτήματα τιμής αντί ''εταιρείας''.
Γενικα συμφωνω, απλα να προσεξεις εαν ειναι δυνατο και πως να αναβαθμιζεις σε τακτα χρονικα διαστηματα το λογισμικο του player ετσι ώστε να ενημερωνεται με τα νεα codecs, αλλιως θα ειναι συσκευη με ημερομηνια ληξης.

Με λιγο περισσοτερα χρηματα μπορεις να παρεις καποιον Player της Kiss ο οποιος εχει εγγυημενη υποστηριξη.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλα αυτού του είδους τα players παίζουν συγεκριμένα divx?

Εννοώ έχουν κάποιο περιορισμό στις αναλύσεις που είναι φτιαγμένη η ταινία π.χ μόνο ή μέχρι 640χ480; ή κ στον ήχο (mp3,vbr κλπ)

Εγώ όλες τις έχω στα 720χ576 για παράδειγμα, αλλά με το AutoGordianKnot μπορεί να

βγάλεις και περίεργα resolution.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα!

United DVX 4069 81€ απο makro.Παίζει τα πάντα κυριολεκτικά!Tα DivX τα σκίζει,πολύ καλή ποιότητα και καλό fast forward-rewind!Στα DVD παρατήρησα οτι ανταποκρίνεται πολύ καλύτερα απο το bluesky που έχω δοκιμάσει.Π.χ. αν πατήσεις στα extras ενος dvd πάει αμέσως ενώ το bluesky καθυστερεί λίγο.Υποστήριξη απο subtitles στα divX δεν έχει αλλά κάπου βρήκα firmware που λέει οτι υποστηρίζει.Δεν το δοκιμάζω όμως γιατί το ψιλοφοβάμαι.Εβαλα και ενα mp3 δισκάκι και σου βγάζει κανονικά τους φακέλους και επιλέγεις κομμάτια.Αυτό που δεν βρήκα είναι πως να κάνω playlist γιατί έτσι να επιλέγεις κομμάτι ενα ενα είναι σπαστικό.Ελπίζω να το υποστηρίζει αλλά κι αν δεν το υποστηρίζει δε με χαλάει.Και μου είπαν οτι έχει 2 χρόνια εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως ενδιαφέρεται κανείς για ποιοτικό player (η δική μου αντίληψη περί ποιοτικού έχει να κάνει πάντα με την εικόνα) το οποίο να παίζει και DIVX (βασικά είναι UNIVERSAL, δηλ. παίζει τα πάντα, ακόμα και MP3 σε DVD!), τότε ας κοιτάξει το Pioneer DV-575. Το έχω παραγγείλει και περιμένω να έλθει. Όποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του πω εντυπώσεις, όταν με το καλό έλθει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Αν πάντως ενδιαφέρεται κανείς για ποιοτικό player (η δική μου αντίληψη περί ποιοτικού έχει να κάνει πάντα με την εικόνα) το οποίο να παίζει και DIVX (βασικά είναι UNIVERSAL, δηλ. παίζει τα πάντα, ακόμα και MP3 σε DVD!), τότε ας κοιτάξει το Pioneer DV-575. Το έχω παραγγείλει και περιμένω να έλθει. Όποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του πω εντυπώσεις, όταν με το καλό έλθει.

Σκεφτομαι και εγω για kiss αλλα ενας φιλος μου προτεινε το 575. Απο divx πως παει?Xvid?Υποστηριξη?(το πλεονεκτημα του 575 για μενα ειναι οτι built in audio decoder)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το Kiss εχει 196e και το pioneer εχει 150e. Τα χαρακτηριστικα μπορειτε να τα δειτε. Το pioneer απο xvid δεν ξερω τι θα λεει οπως επισης πως τα πανε με τους υποτιτλους.Τι λετε?

P.S. σασ εχω κουρασει αλλα νομιζω οτι ειδα κατι καλυτερο Samsung DVD HD-745 159e ειναι certified apo divx και εχει οτι και το pioneer συν dvi

Link to comment
Share on other sites

Γιατί με 20 DL δισκάκια παίρνεις το Yamada π.χ. και σου μένει κιόλας....

Άσε που μπορείς να δείς την τελευταία ταινία που κυκλοφορεί στους κινηματρογράφους... (ο νοών νοήτω... το έγραψα σωστά...; )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.