Jump to content


DVD player-home με DivX υποστήριξη


gto234

Recommended Posts

Εγώ πήρα ένα ΑΚΑΙ από Μακρο, παίζει mp3, divX 3.11 και 4 και 5 που δοκίμασα, 90κάτι ευρώ. Έχει και ένα κάρο εξόδους, γύρισα 2-3 ανάποδα και είχε τις περισσότερες. 5+1, s-video, composite, coaxial, optical και κάτι άλλες που δεν θυμάμαι. Δεν ξέρω εαν είναι καλύτερο ή χειρότερο από αυτά που λέτε, ούτε το πολυέψαξα, απλά μου φάνηκε καλύτερη μάρκα και όμορφο και το τσίμπησα. Πάντως το Yamada πολύ καλή τιμή έχει πράγματι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ας επικεντρωσουμε το ενδιαφερον μας στις δυνατοτητες των μηχανηματων.παραδειγμα το ειχα και εγω ενα της σειρας yokohama απλο dvd player και οταν εβαλα ενα καλο pionneer μου εφυγε η μασελα απο την ποιοτητα που εβλεπα,δεν ηξερα τι εχανα τοσο καιρο.Οποτε θα ηθελα μιας και μιλαμε για κατι που θα το κρατησουμε καιρο να δουμε την ποιοτητα του μηχανηματος.

φιλε nicksoti το akai τι λεει?διαβαζει εξωτερικους srt ή sub υποτιτλους??βλεπεις λεπτομερειες για την υποστηριξη για το mpeg-4 να μας τις παρουσιασεις?

επειδη και εγω προσανατολιζομαι σε κατι τετοιο μεσα στο μηνα θα ηθελα σχολια απο οσους εχουν καποιο και ειδικα αν εχει καποιος το pionneer....ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το manual του 575 και δεν λεει πουθενα για divx υποστηριξη. Εχω αναφερει και ενα samsung το οποιο μου φενεται καλο.Υαπαρχει κανεις που να εχει το 575 να μας πει εντυπωσες για divx και γενικα για το μηχανημα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε απότσι το ΥΑΜΑΝΤΑ παραφαίνεται καλό.Υπάρχει καμμιά παγίδα?Παίζει ΚΑΙ εμπι3 από DVD?

Ναι... κανονικότατα... Η υποστήριξή του είναι πολύ καλή... Μπορεί να μην είναι επίσημη, αλλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου... Δείτε εδώ

http://www.my-yamada.co.uk

Link to comment
Share on other sites

http://www.umax.co.uk/WebNew_UK/Products/9_HomeEntertainment/DVX-6700/DVX-6700.htm

Το δίνει σε coaxial και λέει το manual ότι το optical είναι optional. Το Pixmania όμως (απ' όπου το πήρα) έχει μόνο την έκδοση με το coaxial.

Ελπίζω να απάντησα στην ερώτησή σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

όλα τα kiss υποστηρίζουν ελληνικούς εξωτερικούς υπότιτλους με τα τελευταία επίσημα fw.Έχω το dp-1000 και μετά απο πολλά προβληματάκια που έιχε γενικά τώρα με το τελευταίο fw 2.91 όλα είναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Τα προβλήματα δεν είχαν να κάνουν με υπότιτλους αλλά με κάποια κολλήματα στα dvd τα οποία τα είχαν μόνο αυτοί με drive toshiba στο kiss τους.Όπως είπα αυτά λύθηκαν σε σχετικά μικρό χρονικό διάστημα.Τώρα μπορώ να πώ ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος απο το kiss μου.Οι υπότιτλοι υποστηρίζονται μιά χαρά απο το επίσημο fw 2.88.Το πολύ καλό με την kiss είναι η communιty της η οποία πίστεψε με...μετράει πολύ!

Πάρε 2 γεύσεις:

www.mpeg-playcenter.com

www.gooddvdstuff.com

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.