Jump to content



Flopy Round cable HELP!!!!!!!!!


Qlim4X

Recommended Posts

ΛΕΠΟΝ...................

πριν λιγο κερο αγορασα απο το πλαισιο το φλοπι με το card reader (black) και το εβαλα πανο μαζι με ενα καλοδιο akasa round UV-Blue

ολλα οραια και καλα το card reader απσογω ομωσ για το φλοπι νεκροοοοοοοοοο:( :( :(

ο λογοσ αγνωστοσ......... και το παρατισα

σημερα το πρωι λεω αφου θα παω στο πλαισιο για RMA κατι αλα πραγματακια γιατι να μιν παω και αυτο:o:D

το βγαζο και λεω ας το κοιταξω λιγω μπασ και εχω κανι καμια πατατα:o :o :o

το βαζω στο πισι του αδερφου μου μεαλαγμενο καλοδιο και τσουπ δουλεπσε κανονικα:) :) :):cool: :cool: :cool: οραια λεω για να δουμε τι εφτεγε:shifty: :shifty: :shifty:

παρατηρισα οτι στο απλο καλοδιο καπια καλοδιακια ειναι αντεστραμενα ενω στο AKASA OXI

ΕΡΩΤΙΜΑ 1

γινετε να τα αλαξω μονοσ μου μεθοδοσ κοψε ραπσε????? ????? ?????

ΕΡΩΤΙΜΑ 2

απο που μπορω να βρω ενα αντιστιχο (ROUND kai UV-BLUE) που σιγουρα θα δουλεπσει????? ????? ?????

ΕΡΩΤΙΜΑ 3

μπορι να φτεει ο controler στι μητρικη μου????? ????? ?????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Πώς το κατάλαβες οτι δεν είναι ανεστραμένα αφού είναι round cable;;; Δοκίμασες στον υπολογιστή του φίλου σου το δικό σου καλώδιο;

1. Γίνεται αλλά δεν στο προτείνω. Τα καλλωδιάκια στις καλωδιοταινίες είναι πολύ ψιλά και ευαίσθητα και κοινώς πήδηξέ τα...

2. Δύσκολο... Υποτίθεται οτι όλα τα καλλώδια δουλεύουν...

3. Δεν νομίζω αν και δεν το αποκλείω κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

τησ akasa στισ ακρεσ φενοντε γιατι ειναι και χρωματισμενα ενο στο αλλο το κανονικο ειναι ενα κοματι ανεστραμενο

για τον κοντρολερ δεν θα το πιστευα!!!!! !!!!! !!!!! εχω τιν asus P4C800-E deluxe

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 12:21]

Βασικα μηπως το εβαλες αναποδα???

Παντως υπαρχει μια περιπτωση να ειναι χαλασμενη η ταινια!!

ειπαμε μικροσ ειμαι αλλα οχι και γκαβοσ αφου εχει ολοκληρεσ ιποδοχεσ με το εξογκοματακι

αλλα στα win μεσα το βλεπει και καθε φορα κολαει η θα λει οτι ι δισκετα θελει φορματ και θα το κολαει παλι

Link to comment
Share on other sites

λοιπον στο πισι του αδερφου μου δουλευουν και τα 2 καλοδια και με τα 2 φλοπισ ενο στο δικο μου δεν δουλευει τιποτα και με τιποτα

καμια αλλη ιδεα ρε παιδια ????? ????? ????? ????? ?????

παρτε και μια εικονα απο τα καλωδια

post-1784-1416071492,1734_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

λοιπον καντην να φενεται οπως οταν τη αγορασες και κοιτα μηπως ειναι ελλατωματικη πρωτα...

αν κα ι μου φαινεται πολυ περιεργο να μην δουλευει το floppy.:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 13:36]

Ρε μπας και το 'χεις απενεργοποιημένο από το BIOS;

μαλλον οχι γιατι μεσα στα windos το βλεπει αλλα δεν κανι τιποτα;)

τι φτεει ρε παιδια:( θα το πεταξω στο τελος:o

παω να δω και στα bios μπασ και φτεει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.