Jump to content



Flopy Round cable HELP!!!!!!!!!


Qlim4X

Recommended Posts

1) Θα ρωτήσεις εάν στην καλύπτουν από το πλαίσιο.

2) Εάν στην καλύπτουν τι λύση θα δώσουν εφόσον δεν είναι πλέον εύκολα διαθέσιμη

3) εάν η υπόθεση πλαίσιο ναυαγήσει - κανένα πρόβλημα - απλά ξεχνάς το οδηγό δισκέτας και ζεις μια χαρά χωρίς αυτό. Η μητρική σου έχει τη δυνατότητα να κάνει "εκκίνηση" με μενού (βλέποντας όλες τις συσκευές IDE ακόμη και μέσω USB)...OPOTE

ή κάνεις "εκκίνηση" από CD-R (ακόμη και από CD-RW) όταν το χρειαστείς (αναβάθμιση BIOS κ.ο.κ)

ή αγοράζεις - εάν σου είναι τόσο απαραίτητο!!!!!!!! - ένα οδηγό δισκέτας με USB σύνδεση

Τόσο απλά είναι τα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

απ οσο σκεφτικα εγω στο πλαισιο δεν την παω για να την παρω πισω καμενη η τιποτα αλλο

αν δεν βρω καμια λυση με το φλοπυ η μονη υση που απομενη ειναι να το δοσω και να βαλω το MAXIMAIZER του ΓΙΟΡΙΚΑ

και για τα BIOS bootarisma απο cd με τα αρχια περασμενα :D

αντε ποια για τι πολυ ασχολιθικα με το καβουρδιστηρι μου:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasosmos [Χθες, στις 23:01]

Στο καλωδιο της akasa (round) που εχεις στη φωτο ειναι ανεστραμμενα!Τα πρασινα και τα μπλε εχουν διαφορετικη σειρα στις δυο ακρες.

οντος αλλα δεν πιστευω να εχει προβλημα γιατι σε αλο PC επαιζε μια χαρα

και το καλωδιο αλλα και το φλοπυ επομενοσ κατι τρεχει με το δικο μου PC και δεν μου αρεσει καθολου αυτο γιατι ειχα σκασει γερα λεφτα για να αποκτισω αφτι την μητρικη

Link to comment
Share on other sites

μη με βαρεσετε αν πω βλακεια

οταν λετε αν το εβαλε αναποδα μπορει να εννοειτε 2 πραγματα

το πρωτο ειναι να το εχει βαλει με περιστροφη 180μοιρες στο φισακι (εννοειτε αν δεν εχει την εγκοπη)

το δευτερο ειναι να εχει βαλει το ...πως να το πω , το μπρος πισω

δηλαδη να εχει βαλει αυτο που παει στο φλοπι στην μητρικη και αντιστροφα

με τα απλα καλωδια ,αυτα που λες οτι ειναι αντεστραμενα , αν το βαλεις το μπροσ πισω , γινεται αυτο που σου ειπαν και αλλοι , μενει αναμενο το φωτακι του φλοπι και δεν δουλευει ποτε

εμπειρικα αν θυμαμαι καλα η κανονικη ταινια πηγαινε στη μητρικη και το ακρο με την αντιστροφη πηγαινε στο φλοπι

απλα δεν ξερω αν δοκιμασες να το "τουμπαρεις" μηπως και αλλαξει κατι

καλη τυχη φιλε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.