Jump to content



Γνώμη σας για την ASUS V9999 GE


Indiana

Recommended Posts

Έψαχνα για κάρτα γραφικών, και κοιτώντας ένα thread με soft mod 6800 σε Ultra , βρήκα αυτή την κάρτα και θα ήθελα την γνώμη σας.

http://www.asus.com/products/vga/v9999ge/overview.htm#

έχει 2 molex και 256 ram οπότε υποθέτω ότι θα είναι κανονική ultra μετά το soft mod.

Ποιά είναι η γνώμη σας αξίζει?

τιμή στην γερμανία έχει 375 euro

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου....

Τα μείον

1)Πολύ ακριβή για απλή 6800

2)Ρίσκο με το mod...γιατί απλά δεν ξέρεις άν τα επιπλέον 4 pipelines είναι σε κατάσταση απροβλημάτιστης λειτουργίας (μπορεί να είναι ελλατωματικά εκ κατασκευής και να έχεις artifacts μόλις τα ενεργοποιήσεις).

Τα σύν

1)Ποιοτική σαν κατασκευή

2)..3? χρόνια εγγύηση σαν ASUS

3)Εχει το pcb της ULTRA

4)Εχει DDR3 μνήμες αντί για απλές DDR των άλλων κατασκευαστών.

Φοράει Samsung 2ns αντί (2.8 - 2.2ns των απλών).

Οι ULTRA φοράνε 1.6ns

Η απόφαση δικιά σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα να να περιμενεις λιγο και να παρεις κατι λιγο αργοτερα που θα εχουν κυκλοφορησει και απο αλλεσ εταιριες!γνωμη μου!

Αλλα και αυτη που λες ειναι πολυ καλη καρτα και αν την θελεις τωρα ναι παρε την!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την ζαχαρωνω την καρτα, αλλα βλεπω οτι ουσιαστικα ειναι στην ιδια τιμη με μια... "no name" ( π.χ. prolink) 6800GT. Δηλαδη με τα ιδια λεφτα αγοραζεις κανονικη GT, χωρις ρισκο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.