Jump to content


Athlon XP 2400+ oc Ιστορίες


Maynard1442169073

Recommended Posts

Πάνω που ερχόμουνα να πώ οτι δοκίμασα το wire trick απάντησες..

Λοιπόν ή το καλώδιο που χρησιμοποιήσα δέν κάνει ή δεν το εβαλα καλά

ή το έβαλα λάθος. :confused:

Το καλώδιο το πέρασα γύρω γύρω απο τα pins περίπου 4 φορές...

μέχρι να τα καταφέρω έφαγα πόση ώρα... Με το μάτι φαινόνταν οτι

έκαναν επαφή μια χαρά.Αλλα τελικά δεν δούλεψε...

Μήπως το έχω βάλει λάθος; Η φωτογραφία δεν βοηθάει γιατί δε

φαίνεται που είναι το χρυσο τριγωνάκι. Εγώ το έχω βάλει ίδια με τη

φωτογραφία αν το τρίγωνο είναι στην κάτω δεξιά γωνία.

Link to comment
Share on other sites

αν δεις την φωτο με τον επεξεργαστη και τον επεξεργαστη σου,με τις δυο γωνιες τριγωνο προς τα κατω δεν νομιζω να μπερδευτεις.μην το τυλιξεις πολλες φορες,μπορει να μην πατησει καλα στο socket ο επεξεργαστης η απο την πιεση να ανοιξει το συρματακι και να τον βραχυκυκλωνει.κατσε να σου πω ακριβως τι εκανα εγω,πηρα μια καλωδιοταινια απο κινητο,εκοψα οσο πιο προσεκτηκα μπορουσα ενα μικρο κομματι ωστε να καλυπτει τα 2 πινς αλλα να μην ακουμπαει στα διπλανα,εκανα με μια καρφιτσα δυο τρυπες οσοι η αποσταση των πινς ,προσεξα ομως οι τρυπες να ειναι αναμεσα σε δυο καλωδιακια που περνουσαν μεσα στο πλαστικο,και αυτο ηταν,ειναι λεπτο και δεν εμποδιζει καθολου και βγαινει ευκολα.ελπιζω να σε κατατοπησα.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται τίποτα... με τετοια ταινία που λές δεν έχω για να δοκίμαζα.

Πάντως έχω βάλει συρματάκι απο 3 διαφορετικές πηγές κ κανένα δεν έπιασε.

Μέχρι κ αντί στα πίνς το έβαλα στις τρύπες του σόκετ χωρίς αποτέλεσμα

πάλι. Έχω δοκιμάσει όλα τα bios που υπάρχουν για τη μητρική πάλι

χωρίς αποτέλεσμα.Δέν έχω κάτι άλλο να κάνω πιστεύω... ασε που με το

βάλε βγάλε τον έχω ξε-μπιπ τον επεξ.

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω,εκανα 15 bios flash σε μιση ωρα και απειρα reset bios μεχρι να δω γιατι δεν αλλαζε πολλαπλασιαστη η μητρικη και μετα σκεφτηκα το pin mod που ειχα δει καπου.παντως τσεκαρε αν το κανεις στα σωστα πιν,δες και στο λινκ που εδωσα πιο πανω.σιγουρα πρεπει να γινεται,εχουμε διαφορα τρεις μονο βδομαδες στο στεπινγκ.δε μπορω να σου δειξω αυτο που εφτιαξα,δεν εχω κουραγιο να βγαλω τον επεξεργαστη παλι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.