Jump to content



anti aliasing-anisotropic filtering level????


vazelo1442169074

Recommended Posts

Θελοντας να ξεζουμισω την καρτα γραφικων μου (ti4200) για να παιξω οσο το δυνατο καλυτερα το farcry χρειαζομαι καποιον(ους) να μου εξηγησει αυτους τους ορους.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Απλά άσ τα στο disable+τα δύο. Με χασαποταβέρνικη υπερεπιστημονική επεξήγηση : το AA εξομαλύνει αυθείες και αντί για πριονοτές εμφανίζονται πιο όμορφες (και ψιλοθαμπές αλλά το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό)ενώ το AF εξομαλύνει την θολούρα των textures που βρίσκονται στο νοητό βάθος εμφανίζοντας μια πιο καθαρή εικόνα.

Και τα δύο έστω και σε 2x ειδικά στο FC θα σου γωνατίσουν την κάρτα και δεν θα έχεις καλό framerate.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν έπρεπε να διαλέξω μεταξύ των 2 θα ενεργοποιούσα το Anisotropic. Θεωρώ πως προσφέρει μεγαλύτερη βελτίωση στην ποιότητα εικόνας με μικρότερο κόστος στο framerate, σε σχέση με το Antialiasing.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.