Jump to content


MSI FX5900 XT ΑΠΟΡΙΑ


anthreas

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΣΑΣ.

Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΗΣ.

CPU:ATHLON XP 1700+

MOTHERBOARD:GIGABYTE GA-7VTX-E VIA KT266A

RAM:512MB DDR 400MHz

HARD DISK:MAXTOR 40GB 7200RPM

DVD ROM:PIONEER 16x40x

CD-RW:PLEXTOR PXW2410TA 24x10x40

VGA CARD:GAINWARD GEFORCE 2 TI 500 XP (GOLDEN SAMPLE)

MONITOR:COMPAQ 15'' CRT

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΛΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ.

ΓΙ ΑΡΧΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ.

ΓΙΑ ΟΘΟΝΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ: LG F 920B 19'' CRT.

KAI ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΗΝ:MSI FX5900 XT 128MB.

KAI H AΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ:

ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ(MSI FX5900 XT) ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ THN OTHERBOARD(GIGABYTE GA-7VTX-E) ΠΟΥ ΕΧΩ Η ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΒΛΗΜΑ?

ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ.

ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ.

ΑΝΔΡΕΑΣ.

ΡΕΘΥΜΝΟ.

Link to comment
Share on other sites

Oθόνη εννοείς την F900B... έχω την F900P και είμαι ικανοποιημένος. Την F900B τη έχει ο Orthodox νομίζω οπότε μπορεί να σου πει περισσότερα.

Κάρτα γραφικών θα εννοείς οτι έχεις την GeForce 3 Ti500... Kαλά θα κάνεις να περιμένεις γιατί ακόμα θεωρώ οτι είναι νωρίς για κάρτα γραφικών. Οι τιμές στις 9800 και 5900 δεν έχουν πέσει και η νέες 6600 και 6800LE φαίνονται αρκετά δυνατές.

η μητρική σου αν θυμάμαι καλά έχει universal AGP οπότε θεωρητικά δε θα έχει πρόβλημα αλλά όπως σου είπα πριν, καλύτερα να περιμένεις. Έχεις πιο μεγάλη ανάγκη από αναβάθμιση motherboard/CPU αυτή τη στιγμή όπως το βλέπω.

Επίσης, ένα DVD-RW θα επέκτεινε αρκετά τις δυνατότητες του PC σου.

Link to comment
Share on other sites

Kαλως μας ηρθες. Καταρχην διαβασε τους κανονες του Foroum. ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ. Ειναι σαν να φωναζεις.

Δεν νομιζω να εχεις προβλημα με την καρτα γραφικων αλλα καλο ειναι να περιμενεις να πεσουν λιγο οι τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Το motherboard που εχω ειναι AGP 4χ.

η καρτα γραφικων που εχω ειναι Geforce 2 ti 500xp, την ειχα αγορασει τον φεβρουαριο του 2002, 224 ευρο(με Φ.Π.Α.).Ολο το συστημα που εχω μου ειχε κοστησει τοτε(2002) 1350 ευρο(με Φ.Π.Α.) χωρις την οθονη.

Θα σας γραψω ποσο αγορασα το καθε κομματι τοτε(με Φ.Π.Α.).

Αthlon xp 1700 (209 ευρο).

GA-7VTXE/7VTXH (143 ευρο).

256 MB DDR 266 (99 ευρο). Περυσι αγορασα την 512 (112 ευρο).

MAXTOR 40 GB (143 ευρο).

PIONEER 1065 (DVD-ROM 95ευρο).

PLEXTOR PXW2410TA 24x10x40 (CD-RW 214ευρο).

MIDI TOWER ATX PIII (63ευρο).

Οπος βλεπαιτε πριν2.5 χρονια εδωσα αρκετα χρηματα για να παρω ενα συστημα που με τα σημερινα δεδομενα ειναι ενα τιποτα.

Τελος παντων για να μη σας κουραζω σκεφτομαι να αγορασω τωρα μονο οθονη(γιατι με κουραζει παρα πολλυ αυτη που εχω) την LG F900P.

Kαι θα περιμενω να παισουν οι τιμες σε κατι ΑΤΗΛΟΝ 64 κ.τ.λ. ωστε να κανω γενικη ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.