Jump to content



Aquamark 3 Benchmarking database


overclocked

Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Atari[Xp+], σε καμμία περίπτωση δεν βγάζει τόσο στα default. Εκεί είμαι με A64 Winnie στα 2480MHz + X800se (540, 1000MHz).

Προφανώς τα δικά σου και CPU και GPU κλοκάρουν πάρα πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το aquamark είναι σαν το 3DMark01 , μετράει περισσότερο το σύστημα παρά η κάρτα.

Αν δεν έχεις mhz και μνήμες , δεν πα να έχεις και 6800U SLI...

Ενώ και τα σκορ που λέει για cpu και gfx είναι για τα πανηγύρια , δεν είναι ανεξάρτητα μεταξύ τους.

Έτσι για να τουμπάρουμε εντελώς την πραγματικότητα , με την 6800nu βγάζω 70230 , περισσότερο από τον Braveheart1980 και λιγότερο από τον Atari[Xp+].

Δηλαδή 6600GT > 6800NU > 6800GT.

Βέβαια στα παιχνίδια είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Το aquamark είναι σαν το 3DMark01 , μετράει περισσότερο το σύστημα παρά η κάρτα.

Αν δεν έχεις mhz και μνήμες , δεν πα να έχεις και 6800U SLI...

Ενώ και τα σκορ που λέει για cpu και gfx είναι για τα πανηγύρια , δεν είναι ανεξάρτητα μεταξύ τους.

Έτσι για να τουμπάρουμε εντελώς την πραγματικότητα , με την 6800nu βγάζω 70230 , περισσότερο από τον Braveheart1980 και λιγότερο από τον Atari[Xp+].

Δηλαδή 6600GT > 6800NU > 6800GT.

Βέβαια στα παιχνίδια είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα...

Έτσι ακριβώς. Όπως τα λέει ο φίλος είναι .

Είναι βαρύ πρόγραμμα και ας μην στρεσαρει τόσο την κάρτα γραφικών . Παράδειγμα στο aquamark τα αρτιφακτ [στην 9500@9700pro που είχα, Την 6600gt δεν την στρεσάρω στο όριο ακόμη] έρχονται γρηγορότερα απο ότι στο 3dmark 01 η 05 [το 03 δεν το τρέχω]

Τόν braveheart πρέπει να τον σφάζει η συχνότητα του cpu και οι μνήμες μάλλον ,, αν και καλό θα ήταν να μας τα πεί ο ίδιος συχνότητα cpu-rams. timmings .

Εγώ είμαι με τα bh5 ολα τσίτα !!!

Link to comment
Share on other sites

Λογω του παλιοclawhammer που εχω ειμαι προς το παρον στα 11χ221

Για να παω σε 10χ ή 9χ θελει ΠΟΛΥ ταση (~1,65)

Κριμα γιατι οι μνημες ειναι καλες και πανε σχετικα ψηλα (~270)!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο My child . Βάλε αλλη μια sli να χτυπήσεις 10κ . χαλαρά

Τip . 2 ανεμιστήρια 8αρια κολλημένα το ένα με το άλλο δίπλα , καλαμάκια στις τρύπες των φαν[εκεί που έχει για βίδες] 1cm και ξάπλωστο πάνω στην κάρτα να την ψύχει ολόκληρη .

Καλύτερο απο nvsilencer και κόστος 5~ ευρώ .

bye bye artifacts

Link to comment
Share on other sites

']Μπράβο My child . Βάλε αλλη μια sli να χτυπήσεις 10κ . χαλαρά

Τip . 2 ανεμιστήρια 8αρια κολλημένα το ένα με το άλλο δίπλα ' date=' καλαμάκια στις τρύπες των φαν 1cm και ξάπλωστο πάνω στην κάρτα να την ψύχει ολόκληρη .

Καλύτερο απο nvsilencer και κόστος 5~ ευρώ .

bye bye artifacts[/quote']

Mε nvsilencer δουλευω! :060: :060:

Οσο για το sli οσο και αν το χαλβαδιαζω , μου λειπουν τα ατιμα τα φραγκα!! :070: :070:

Βλεπεις οτι ολο σε κατι λεπτομερειες κολαω , ε?? ;);)

Link to comment
Share on other sites

']Αυτό που σου λέω να κάνεις μπαινει απο το πάνω μέρος της κάρτας. Ψύχει όλο το pcb και τραβάει την θερμότητα απο τις μνημες και τον πυρήνα.

Anyway . Και μία 6800gt [υπερ]αρκετή ειναι

Οντως!

Ιδιαιτερα αν σκεφτεις οτι η μεγιστη αναλυση του μονιτορ μου ειναι 1280χ1024 , ειναι οντως υπερ-αρκετη η καρτα!

ΥΓ Πχ τρεχω το half life 2 ολα τερμα και δεν καταλαβαινει χριστο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.