Jump to content


HDD Clone


gb7

Recommended Posts

Πριν λίγη ώρα απέκτησα έναν Seagate 200GB SATA!

Θέλω να δημιουργήσω λοιπόν πάνω του έναν κλώνο ενός άλλου σκληρού (WD 400BB) όπου είναι και τα windows... (άρα δεν γίνεται με copy-paste)

Δοκίμασα μέσω του Norton Ghost (μέσω μίας επιλογής clone που έχει...) αλλά αφού μου έκανε restart σε dos ώστε να ξεκινήσει τη διαδικασία φαίνεται σαν να κολλάει το σύστημα...

Μήπως έχετε καμία ιδέα για το πως θα τα καταφέρω (είτε με το Ghost είτε με κάποιο άλλο πρόγραμμα)???

Plz :100: !

Link to comment
Share on other sites

Acronis True Image. Για λεπτομέρειες κοίταξε εδώ.

Δηλαδη για να καταλαβω...

Τοσα χρονια εχουμε <<σπουδασει>> το Ghost και μια ομορφη μερα ερχεσαι να μας παρεις τη γη κατω απο τα ποδια με ενα "Acronis True Image" ??? :044:

Ελεος πια...οσο ζει τελικα κανεις μαθαινει. :110:

Κι επειδη ισως χρειαστει να κανω κι εγω μια τετοια διαδικασια τις επομενες ημερες, λεω να σας κανω την τιμη να δοκιμασω αυτο το <<τυχαρπαστο>> :p προγραμμα που ρωτωντας τριγυρω ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΚΟΥΩ... :020:

Υ.Γ.Επιτελους μαλλον εφτασε η ωρα να αποχωριστω για λιγο το ghost.

Thanx for the info gpulio (κι αν προκυψει προβλημα ξερω ποιον θα κυνηγαω μετα... :023: )

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Acronis True Image είναι κορυφαίο και πανεύκολο... :023:

μόνο που μου προέκυψε ένα άλλο prob (σίγουρα όχι από το πρόγραμμα) ο δίσκος μού φαίνεται ότι κάνει υπερβολικό θόρυβο... σαν κάτι να κοπανάει στα τοιχώματα από μέσα :069: ?!?!? :confused:

ΥΓ. Θα ήθελα να ευχαριστήσω για μία ακόμα φορά τον gpulio που με έσωσε από αρκετούς μπελάδες... :041:

Link to comment
Share on other sites

To μόνο πράγμα που θα με έκανε να εγκαταλείψω το φασματάκι του Πήτερ θα ηταν εαν αυτό το Acronis μπορεί να κάνει σεφτέ με δυναμικούς δίσκους. ο Ghostουλας μπορεί να πάρει image αλλά δεν μπορεί να επαναφέρει εαν ο δίσκος είναι δυναμικός (δώρο-άδωρο). Γνωρίζει λοιπόν κανείς εάν μπορεί το Acronis να κάνει κουμάντο με τους δυναμικούς δίσκους?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.