Jump to content



Φασαριόζο Northbridge Cooler


_daemon_

Recommended Posts

Hey, έχω ένα σύστημα με εναν 120άρι ανεμιστήρα [αθόρυβο] τη χάλκινη ψύκτρα της Zalman 7000Cu [almost αθόρυβη] ένα μικρό ανεμιστηράκι για να βγάζει τον ζεστό αέρα από το κουτί και απ'όλα αυτά μεγαλύτερο θόρυβο [καταστροφικό τι μεγαλύτερο ΖΒΜΜΜΜΜΜΜΜ] κάνει το γ****** cooler του northbridge. Να το αντικαταστήσω μήπως με τπτ πιο αθόρυβο; Τι προτείνετε; thx :109:

Link to comment
Share on other sites

Καλοσηρθες συνομηλικε...

Για δες μηπω βρισκουν πουθενα τα πτερυγια του φαν...και γιαυτο κανε τον θορυβο...

Τι μητρικη ειναι αληθεια?

Μπα δε βρισκουν πουθενα. Μια albatron px865 pe pro 2 :094: ατιμο θορυβοποιο chipset cooler :021:

Link to comment
Share on other sites

Η βγάλτο τελείως, για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο!!!!!

πσσσ ιδεαρα! βγαλε και εσυ το cooler της cpu να δεις ποσο αθορυβο θα ειναι :p [αν ζησει για πολυ ακομα] :118:

Link to comment
Share on other sites

Άλλο cpu cooler και άλλο cooler του chipset. Aν δεν το έχεις υπερχρονισμένο και σε ενοχλεί υπερβολικά βγάλτο. Στην δικιά μου gigabyte το φυσάει το cpu cooler από πάνω και βγαίνει ο αέρας από έναν ανεμιστήρα στο πλάι.

Link to comment
Share on other sites

Το chipset ειναι αναγκαιο να ψυχεται οσο καλυτερα γινεται...

Ενα φανακι εξασφαλιζει καλυτερι απαγωγη θερμοτητας απο την ψυκτρα του...

Επομενος και καλυτερη ψυξη...

Τι λογικη ειναι αυτη?

Οτι μας ενοχλει το ξυλωνουμε?

Εγω πιστευω πως ειναι καλυτερα να το αντικαθηστουμε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.