Jump to content



ATI OR NVIDIA ???


thanos.k

Recommended Posts

μεχρι τωρα ειχα μια ΑΤΙ-9000 PRO 128 και για πρωτη φορα αναγκαζομαι να πω οτι δεν με καλυπτει εχανε φρειμς στο medal of honor-pacific asault..

ειναι 2 χρονια και εχω μεινει τρελα ευχαριστημενος σε σχεση με το αλλο Pc που καθε 4 μηνες ο bro εβαζε και αλλη nvdia. δεν ξερω ακομα και μια nvdia απο τις καλες που βλεπω ...και μου λενε 240ευρω ουτε για 50 δεν την επαιρνα... προκαταληψη το ξερω αλλα...

τεσπα ασ πει καποιος μια καρτα το πολυ μεχρι 200ε ΑΤΙ με 256mb... αντε και καποιος καμια nvdia.. ¨) :046: :060:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα μια 6600GT είναι περίπου στα 220€ ή ακόμα καλύτερη μια 6800LE.

Βέβαια εσύ θέλεις μέχρι 200€....και λίγο δύσκολα να βρείς αξιοπρεπή κάρτα σε αυτά τα λεφτά με 256mb. Η 9600ΧΤ με 256 ΜΒ δε λέει μία να το ξέρεις. Τώρα σου είπα όλο Nvidia και οφείλω να ομολογήσω και εγώ φανατικός της ATI. Ψάξε λίγο να δείς τι λένε οι X700 ή καμιά κομμένη Χ800. Αλλιώς 9800pro με 256.

Πάντως σε καμιά περίπτωση μη πάρει 9600, Χ600, 5700 και τέτοια, άρχισα να παίζω NFSU2 και προβληματίστικα σοβαρά για το τί επιδόσεις θα έχει η 9800pro μου στα επόμενα παιχνίδια που θα βγούν....δεν έχω τολμήσει να βάλω 4x anti-aliasing ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

chris μην του προτεινεις του παιδιου να παρει 9800προ με 256μβ αφου λες οτι εχεις προβληματιστει με την δικια σου 9800προ διοτι η 9800προ με 256μβ απο την 9800προ με 256μβ ειναι 10% καλυτερη!

και πολλα λεω!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες 9800προ-256 έχουν R360 και DDR-II οπότε το pro->XT mod με φλασάρισμα του βιος γίνεται 100% επιτυχές και κλοκάρουν και καλύτερα. Τα 256 σαν μέγεθος "μιλάνε" σε 1600χ1200.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ποσό των 200 είναι "περίεργο", σε αυτά τα λεφτά παίρνει την 9800pro που για την ώρα είναι Πάρα πολυ καλή, αλλά σε 6 μήνες πολύ φοβάμαι ότι θα ξεχάσουμε τα ΑΑ και τα AF. Αν δόσει λιγότερα θα πάρει μούφα και άν δόσει λίγο περισσότερα θα πάρει κάτι πολύ καλό που θα του κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω μιάς και γουστάρεις ΑΤΙ, ψάξε να δείς τι επιδόσεις έχει η X700 και άν θα βγεί σε AGP, η αλλιώς καμιά κομμένη X800....κάτι έχει βγεί αλλά ειναι ακόμα PCIe, χώσε και μερικά φράγκα παραπάνω και είσαι Cool

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.