Jump to content



Σχετικά με τα firmware


Einstain

Recommended Posts

Είναι κάλο να κατεβάζω τα τελευταία firmware? Συζητούσα με έναν τεχνικό υπολογιστών :094: και μου είπε οτι τα firmware είναι ό,τι χειρότερο για τις συσκευές. Αληθεύει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάλο να κατεβάζω τα τελευταία firmware? Συζητούσα με έναν τεχνικό υπολογιστών :094: και μου είπε οτι τα firmware είναι ό,τι χειρότερο για τις συσκευές. Αληθεύει αυτο?

Εάν δεν έχεις πρόβλημα σε μία συσκυεή, μην το βάζεις.Εάν δεν έχεις συμβατότητα και σου την πρσφέρει το νέο firmware, φυσικά θα το βάλεις.Γενικώς εάν σου βελτιώνει ή διορθώνει κάτι, πρέπει να το βάζεις, αλλιώς άστο.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως οι εταιρειες λενε οτι αν δεν εχουμε προβλημα με την συσκευη μας να μην αλλαζουμε firmware.Ωστοσο η αναβαθμιση ενος firmware βελτιωνει σε αρκετες περιπτωσεις την επιδοης της συσκευης.Για παραδειγμα στα dvd recorders, ενα καινουργιο firm μπορει να πετυχει μεγαλυτερη συμβατοτητα με τα δισκακια ή να αυξησει την ταχυτητα με την οποια μπορουμε να τα γραψουμε .

Y.Γ Καλα βρε maddoctor μες στο μυαλο μου εισαι ...μεχρι να το γραψω , το ειχες ηδη ποσταρει

Link to comment
Share on other sites

Συζητούσα με έναν τεχνικό υπολογιστών :094: και μου είπε οτι τα firmware είναι ό,τι χειρότερο για τις συσκευές. Αληθεύει αυτο?
Οχι - αλλα τεχνικος υπολογιστων ειναι αυτος μπορει να ξερει καλυτερα :)

Σοβαρα μιλώντας τωρα, δεν γνωριζω για τις καφετιερες αλλα οσον αφορα σε επιπεδο ODDs / standalone players η αναβαθμιση σε επιπεδο fw ειναι απο απλα επιθυμητη ως επιβαλλομενη

Link to comment
Share on other sites

γενικά τα firmware είναι χρήσιμα αλλά δεν κάνουν θαύματα. για παράδειγμα πρόσφατα έβαλα το καινούριο για liteon 166 dvdrom . πρόσθεσε στις επίσημες δυνατότητες της συσκευής DVD+R Dual layer(ανάγνωση). από εκεί και πέρα αλλαγή firmware δεν θα κάνει ένα κακό μοντέλο να πετάει και ούτε θα θεραπεύσει κάποιο ετοιμοθάνατο.

για το σχόλιο του τεχνικού δεν έχω ποτέ διαβάσει κάποιο παρόμοιο σχόλιο και από την εμπειρία μου δεν δημιουργείται κανένα σοβαρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.