Jump to content



Tsunami case mod


raziel1416003174

Recommended Posts

Καλησπέρα labites και χρόνια πολλά.

Πήρα πρόσφατα το tsunami της thermaltake το μαύρο.

Α:Πως μπορώ να κόψω το πλαϊνό καπάκι χωρίς να πετάξει πολύ η βαφή(μάλλον 2κ μπογιά είναι)έτσι ώστε μετά να μπορώ να την καλύψω με λάστιχο η λίγο βάψιμο;

B:Τα πλαστικά απ'τα drives (cd rom dvd rw)με τι μπογιά βάφονται(για μαύρο χρώμα πάντα).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Α: Δοκίμασε να βάλεις χαρτοταινία γύρω από το σημείο που θα ακουμπήσει η λάμα της σέγας ή γενικώς το εργαλείο που θα χρησιμοποιήσεις. Δεν το 'χω δοκιμάσει αλλά υποθέτω να πιάσει...

Β: Με σπρέυ για πλαστικά.

Α, και καλωσήρθες! :)

Link to comment
Share on other sites

Μην απορείς γεράκι.Υπάρχουν laser τα οποία τα χρησιμοποιούν στα διαφημιστικά δώρα.Μπορούν να κόψουν plexi και να σκάψουν(χαράξουν).Δούλευα σε διαφημιστικά κι έχω δει

τι μπορεί να κάνεις πάνω στο πλέξι και μάλιστα βάφεται κιολας αλλά με ειδικά μελάνια.Τσούζει λίγο στην τιμή γιατί χρεώνεται με το λεπτό οπότε αν θες να σκάψεις κανα περίπλοκο σχέδιο βγαίνει λίγο ακριβά αλλά κάνει παπάδες

Link to comment
Share on other sites

louis_gas πήγαινε σε κάποιο εγραστήριο διαφημιστικών δώρων κι αυτοί να μην κάνουν θα σου

συστήσουν πιστεύω κάποιον που κάνει.Όσο για τις τιμές πριν το ευρώ θυμάμαι πως ήταν περίπου 800-1000 δρχ το λεπτό.Ένα εμβαδον ας πού με 10x10 cm θα στο κάνει περίπυ σε 2-2.5

λεπτά.Τώρα για τις τιμές σήμερα δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

1) Μάκη με λένε γμτ :wall: ! Και nick έχω Makis Hourdakis :rant: ! Το απο κάτω έτσι απλώς το 'χω βάλει γιατί δεν έβρισκα τι άλλο να βάλω!!! :p

2) Απλώς δεν κατάλαβα τι ήθελες να κάνεις γιατί με μπέρδεψε το post του Johns. Εκεί πήγαινε το ερωτηματικό. Το ξέρω αυτό για την κοπή με λέιζερ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.