Jump to content



ληγμένα μελάνια


cosmic

Recommended Posts

Εχει κανείς από εσας χρησιμοποιήσει ληγμένο μελανι

στον inkject εκτυπωτη του....

Πάντα είχα την απορία αν η ημερομήνία ληξεως εχει κάπιο λόγο που μπένει στις συσκευασίες......

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι τα μελάνια της HP, αν λήξουν, δεν αναγνωρίζονται από τον εκτυπωτή.

Δεν ξέρω καθόλου αν ισχύει σίγουρα. Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει;

Αυτο ειναι απο δυσκολο....εως αδυνατον...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίζουν δικλείδες ασφαλείας του στυλ αν αλλάξει το ιξώδες ,να το καταλάβει από την ποσότητα του μελανιού που διοχετεύεται στη μονάδα του χρόνου-λέμε τώρα.Φαντάζομαι ότι πιο κακό είναι για σένα σε περίπτωση που τυπώνεις φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ακούσει ότι τα μελάνια της HP, αν λήξουν, δεν αναγνωρίζονται από τον εκτυπωτή.

Δεν ξέρω καθόλου αν ισχύει σίγουρα. Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει ή να το διαψεύσει;

Χρησιμοποιω ληγμενα και ΜΟΝΟ.

Ολα μια χαρα σε μαυρο και εγχρωμο χωρις απολυτως κανενα προβλημα!!!

Υ.Γ. Σε HP μαλιστα....

Link to comment
Share on other sites

Linos80: Καλημέρα σας θα ήθελα μελάνια για τον τάδε εκτυπωτή.Τιιιιι?Δεν έχετε ληγμένα.????Ντροπή σας ,αίσχος.Εγώ ΜΟΝΟ ληγμένα χρησιμοποιώ!!!

ΛΟΛ

Αυτό το ΜΟΝΟ πώς το εννοείς ?Έχεις κάπου που στα δίνουν καλύτερη τιμή και τα προτιμάς?Ή κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Α! ρε αυτές οι άκρες!!!Πάντως πολύ χρήσιμο να ξέρουμε τελικά στα σίγουρα ότι είναι απλό τρικ η ημερομηνία λήξης.Γιατί το ίδιο είχα ακούσει και από τον τύπο που παίρνω τα χύμα μελάνια μου.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα μετα απο πολυ καιρο να <<κοβουν>> τα χρωματα.

Αυτο σημαινει αμεσα επιπτωση στην ποιοτητα οποτε δεν το συζηταμε.

Μεχρι τωρα δεν εχω ξεπερασει κατα πολυ το χρονο.

Επειδη εχω κατι μαυρα μελανια ομως καβατζα θα το συζητησουμε σε κανα χρονο απο σημερα, αν και για να ειμαι ειληκρινης πιστευω (χωρις να ειμαι σιγουρος-απλα υποθεση κανω) οτι απο τη στιγμη που ειναι σφραγισμενα αεροστεγως δε νομιζω να παθουν απολυτως τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.