Jump to content



ψαχνω τροφοδοτικό


kots

Recommended Posts

θέλω ένα τροφοδοτικό σε καλή τιμή γύρω στα 400/450 volt (δεν ξέρω πόσο ακριβώς βγαίνουν).

σκοπεύω να βάλω ψυγείο στο μέλλον οπότε με ενδιαφέρει κάπως η δύναμή του.

θέλω να είναι αθόρυβο, πάνω από όλα, και αξιόπιστο.

που κυμαίνονται οι τιμές? προτείνετέ μου μερικά μοντέλα, και αν υπάρχει και κάποιο λινκ να τα αγοράσω από το ίντερνετ.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ψάχνεις για ένα τροφοδοτικό 400/450WATT και όχι Volt!!! :p

Αν ψάξεις στο forum θα βρείς οτι ζητάς. Πάντως γενικώς τα καλά που παίζουν είναι τα πανταχού παρόν Tagan 480, το Enermax 475 και τα αντίστοιχα μοντέλα των Antec και OCZ. Όλα αυτά μπορείς να τα βρείς σε πολλά μαγαζιά μεταξύ των οποίων και στα:

www.hacshop.gr

www.checkmate.gr

Link to comment
Share on other sites

Enermax Noisetaker v.2 και αν αντεχει η τσεπη σου χτυπα το OCZ 520....! Για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο αρκετο καιρο......

Οσο αναφορα για το που θα ψαξεις , ριξε μια ματια σε αυτο τον οδηγο:

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=212

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kots

παιδιά ευχαριστώ καταρχήν. αυτά που μου είπατε είναι αθόρυβα?

Το Tagan και το Enermax είναι σίγουρα αθόρυβα. Για τα άλλα δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως ναι...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτο που σου προτινο της thermaltake εχει πανελ που ελεχνεις τις στροφες του ανεμηστηρα αρα και τον θορυβο ;) (στις χαμιλες στροφες παντος δεν ακους τιποτα και σε απολυτι ησηχεια) αλλα εχει και αυτοματι ρυθμιση αναλογα τηην θερμοκρασια. δευτερον βλεπεις ποσα watt καταναλονει;) και τριτον περνεις και ενα βαρι ανεμηστιρα εξτρα;) τι αλλο θες μονο με 105ευροπουλακια

εχει και καλες τασοις:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kots [Σήμερα, στις 11:47]

καλό φαίνεται. η τιμή του? είναι αθόρυβο? ξαναρωτάω επειδή ο θόρυβος με ενδιαφέρει πάρα πολύ.

Το ενερμαξ που το εχω μπορω να σου πω οτι ειναι αθορυβο ......το μονο που δεν ξερω αν σε ενοχλει , ειναι οτι οταν κλεινει το συτημα τα ανεμιστηρια του δουλευουν για 2 λεπτα ετσι ωστε να κρυωσει το συστημα..... εμενα δεν με ενοχλει παντως ;)

Link to comment
Share on other sites

ούτε το ενερμαξ Ούτε το thermaltake υπάρχουν στο eshop. ανάμεσα σε αυτά τα δύο θα παίξω μάλλον. κατά την αναζήτηση που θα κάνω να ζητήσω κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο?

πείτε μου λεπτομέρειες για τα μοντέλα, βολτ, και τιμή. μάλλον από το ebay θα γίνει πάλι η προσπάθεια γιατί ελλάδα δεν κινείτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

To OCZ για να το ακουσεις πρεπει να βαλεις αυτι στον ανεμιστηρα χωρις να δουλευει τιποτα αλλο κυριολεκτικα!Οσο για τασεις...ειδες ενα δειγμα και με τα ρυθμιστικα κανεις οτι θες χωρια που ειναι χαρμα ειδεσθαι σε εμφανιση λογω χρωμιου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.