Jump to content



Δαιμονισμένο Ποντίκι


gerogero

Recommended Posts

Φίλοι μου μια τυπική ερώτηση θα ήθελα να κάνω η οποία δεν αφορά σε ουσιαστικό πρόβλημα αλλά σε απλή περιέργεια. Υπάρχει τρόπος ή ρύθμιση από το bios ή τα windowsxp ώστε να μην ανάβει το λαμπάκι του οπτικού μου ποντικιού ενώ ο υπολογιστής είναι σβηστός αλλά στη μπρίζα Ή είναι θέμα της μητρικής όπου όντας συνέχεια αναμμένη τροφοδοτεί και το ποντίκι??? :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο οτι ξερω αυτη ειναι μια επιλογη του bios σε περιπτωση που θες να κανεις το pc να ανοιγει με pass δηλαδη να μην πατας το κουμπι του case απλα κατι στο keyboard και να παιρνει ρευμα το pc! Aν ομως η επιλογη αυτη ειναι κλειστη δεν παιρνει ρευμα το keyboard/mouse οποτε το pc οσο και να πατας το pass δεν θα ανοιγει! Σε αρκετες μητρικες την εχουν απο την αρχη επιλεγμενη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση φίλοι μου...! Η ερώτηση αφορούσε έναν ξάδερφό μου που θεωρεί ότι αν και δεν τον πειράζει και τόσο , ότι θα ήθελε εαν έχει επιλογή να το σβήσει. Πάντως το ποντίκι είναι ήδη σε ps2. Ξέρω ότι είναι λόγω κάποιων μητρικών που δεν κόβουν το ρεύμα. Τέλος για όσους το ανέφεραν να ξέρετε ότι ο υπολογιστής δεν ξεκινάει με το ποντίκι διότι το έχει απενεργοποιημένο από το bios! Λοιπόν από μεριά μου ήθελα να βεβαιωθεί ο ξαδερφός μου από άλλα άτομα εκτός από εμένα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και λύση εκτός το κλείσιμο του τροφοδοτικού... Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια...! :048:

Υ.Γ. : Κάποιοι ανόητοι στο πλαίσιο του είπαν πως υπάρχει επιλογή από το bios ή τα windows για να μην ανάβει το λαμπάκι μόνο που δεν του είπαν ποια...

Αντιθέτως οι τύποι της καλαμαριάς του είπαν να πάρει για λεπτομέρειες στο 801....! :068:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.