Jump to content



εύκολη ερώτηση , γρήγορη απάντηση..


MaD

Recommended Posts

ή εσεις μπερδευτηκατε ή εγω . Αν καταλαβα καλα θα κλεισεις το ενα fan απο το κουτι του υπολογιστη ετσι οχι του τροφοδοτικου ? εαν καταλαβα σωστα και δεν αναφερεσαι στο Pc της sig τοτε δεν νομιζω να εχεις προβλημα αμα δουλευεις σε default καταστασεις και οχι τιποτα τουμπανο pc ενα καρο extra Μηχανηματα , Ελπιζω τουλαχιστον να υπαρχει εστω ενας ακομα fan που βγαζει τον αερα απο το εσωτερικο του υπολιγιστη , εαν ναι καλο ειναι να κλεισεις αυτον ο μπροστινος θα βαζει φρεσκο αερα και ο ζεστος θα φευγει απο το τροφοδοτικο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το chieftech αυτο έχει δύο φανσ . το ένα είναι από πίσω το κλασσικό και ενα ακόμα είανι από κάτω του και πετάει αέρα μέσα στο κουτί (ή ρουφάει ..) από πίσω έχω δύο να ρουφάνε και ένα μπροστά να τραβάει απλά επειδή αγόρασα φαν κοντρολ και περισσεύει ενας διακόπτης είπα να βάλω του τροφοδοτικού μπας και κάνει και αυτό θόρυβο ..

οπότε ? αυτό το φάν είναι έξτρα για τον αερισμό του κουτιοού ή είναι και για το τροφοδοτικό χρήσιμο ?

Συγγνώμη αν διατύπωσα λάθος την ερώτηση πιο πάνω και έγινε κομφούζιο ..

Link to comment
Share on other sites

Επ' ευκαιρίας λοιπόν (γιατί στο thread που ρωτούσα, δεν απάντησε κανείς) είναι Active ή Passive PFC;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει αυτό. Αν δεν ξέρεις τον ακριβή αριθμό του μοντέλου όμως, δεν μπορείς να γνωρίζεις τις ιδιότητές του, αφού άλλα είναι active και άλλα passive.

Ξαναθυμίζω ότι δεν το έχω το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα σου προτεινα να μην το ρισκαρεις.

Αμα καει το τροφοδοτικο ποιος ξερει και τι αλλο μπορει να καψει στο διαβα του.

Εμενα ενδεικτικα σου αναφερω εκαψε την μητρικη και την μονακριβη geforce3 μου...Μπουχουουουουου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.