Jump to content



Κανει restart ο υπολογιστης μολις μπαινει ιντερνετ...


PcLover

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!!

Εδω και 2 εβδομαδες περιπου ο υπολογιστης μου κανει restart χωρις λογο μονο οταν μπαινω ιντερνετ..ειχα το zone alarm για firewall και νομιζα οτι εφταιγε αυτο το βγαζω και παλι τα ιδια!!

Δεν ξερω τι γινεται...Στο ξεκαρφωτο μου κανει restart το περιεργο ειναι οτι μου το κανει μονο οταν μπαινω ιντερνετ!!! :089: :089:

Link to comment
Share on other sites

Aπο της symantec το site δεν καταφερα τιποτα...οσο για το alt+r και shutdown -a δεν εχω χρονο να το κανω γιατι εκει που δεν το περιμενω κανει restart...

Κανενα προγραμματακι να κατεβασω να μου το βρει to blaster???Χρησιμοποιω το avast antivirus.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ειναι σιγουρο οτι εχει τον blaster?? νομιζω οτι ο blaster σου βγαζει ενα παραθυρο και λεει "ο χρηστης ΝΤ θα κλεισει τον υπολογιστη" (κατι τετοιο) και σου βγαζει αντιστροφη μετρηση 1 λεπτο

αν δεν το βρισκεις το προγραμματακι για το blaster στειλε μου pm να σου το στειλω στο ε-μαιλ σου

Link to comment
Share on other sites

Σου πετάει μήνυμα μόλις συνδέεσαι στο internet; Αν είναι blaster τότε πρέπει να βγάζει ένα μήνυμα που μετράει χρόνο ανάποδα και στο 0 κανει shutdown.

Βάλε αυτό το patch αν έχεις όντως τον blaster

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=2354406C-C5B6-44AC-9532-3DE40F69C074&displaylang=en

(Aν έχεις ελληνικά windows http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=2354406C-C5B6-44AC-9532-3DE40F69C074&displaylang=el )

Όμως κάτι μου λέει πως δεν είναι ιός και σου κάνει restart το PC μόλις συνδεθείς (χωρίς να εμφανίζει μήνυμα) . (Ίσως παίζει κάτι με το modem και τους drivers του). Αν ναι πήγαινε στο System Properties (δεξί στο My computer->Properties), Advanced > startup & recovery settings > ξετσέκαρε το Automaticaly restart.

Kατόπιν ξανασυνδέσου και δες αν σου βγάζει κανένα μήνυμα ή αν κάνει πάλι απ'έυθείας reboot.

Επίσης δεν στο Control Panel το administrative tools και εκεί τον Event Viewer για κανένα μήνυμα λάθους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου πεταει κανενα μηνυμα οταν μπαινω ιντερνετ...ξαφνικα κανει restart,μαλλον οι drivers του netmod φταινε γιατι πολλες φορες κοβει και την συνδεσει απο το ιντερνετ μονο του..το automaticaly restart ειναι τσεκαρισμενο(on)..Απο που να κατεβασω drivers για netmod??

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου πεταει κανενα μηνυμα οταν μπαινω ιντερνετ...ξαφνικα κανει restart,μαλλον οι drivers του netmod φταινε γιατι πολλες φορες κοβει και την συνδεσει απο το ιντερνετ μονο του..το automaticaly restart ειναι τσεκαρισμενο(on)..Απο που να κατεβασω drivers για netmod??

ΑΑΑΑΑΑΑ πες το έτσι!

Κατά 99% φταίει το netmod. Aν το έχεις στην USB βγάλτο και βάλτο στην παράλληλη και δοκίμασε αν δουλεύει σωστά έτσι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.