Jump to content



ocz pc3200 vx VS twinmos utt


tolis1442169094

Recommended Posts

γεια σας , σκεφτομαι να παρω νεες μνημες με φυσικα utt τσιπακια , σκεφτομαι για ocz vx αλλα και για twinmos με utt(φυσικα 2χ512)τι να κανω?οι ocz κανουν 270 και κατι twinmos που εχω βρει 120 ευρώ.......τι να παρω?σημειωση οτι και οι δυο μνημες ανεβαινουν στα 270 με 2-2-2-5 και 3,6v

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα που τα τρεχω τα PC σε 24/7 full load και δεν τα εχω μονο για benchmark οτιδηποτε πανω απο 3.2V μου φαινεται απαγορευτικο.Αφου και τα δυο κανουν το ιδιο πραγμα τα ποιο φτηνα δεν ειναι λογικο να παρεις?

Link to comment
Share on other sites

Πανω απο 3.0 volt για 2-2-2 σε 200...

@ thorlite... τα dimms δεν ζεσταινονται παρα τις τασεις που τρωνε οποτε δεν ειναι και τοσο ασχημα τα 3.2-3.4. Οντως ακουγεται "καπως" το 3.4 για 24/7 αλλα η μαμα winbond ειναι μεγαλη μουρη.... Πιο πολυ φοβαμαι για mem controllers (για 24/7 μιλαμε παντα γιατι για benchmark δεν καταλαβαινουνε τιποτα).

Link to comment
Share on other sites

Τα καλυτερα τους τα δινουν στα 3.3, 257 2-2-2-5. Να προσθεσω οι τη φοβαμαι τη μητρικη παρα τις μνημες οι οποιες ειναι χλιαρες, η μητρικη ζεματαει σε εκεινο τιο σημειο(πανω δεξια γωνια) ακομα και με 12ρι που εβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Πανω απο 3.0 volt για 2-2-2 σε 200...

@ thorlite... τα dimms δεν ζεσταινονται παρα τις τασεις που τρωνε οποτε δεν ειναι και τοσο ασχημα τα 3.2-3.4. Οντως ακουγεται "καπως" το 3.4 για 24/7 αλλα η μαμα winbond ειναι μεγαλη μουρη.... Πιο πολυ φοβαμαι για mem controllers (για 24/7 μιλαμε παντα γιατι για benchmark δεν καταλαβαινουνε τιποτα).

Και εγω για την CPU φοβαμαι οχι για τις μνημες........

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.