Jump to content



Ζητουνται γνωμες


gfa3

Recommended Posts

Προκειται να αναβαθμισω το μηχανημα ενος φιλου και θα ηθελα τη γνωμη σας.

Τα χρηματα δεν υπερβαινουν τα 500 ευρω και θα παρω cpu-mobo-ram-vga & psu (προταση που να περιλαμβανει και κουτι ειναι ευπροσδεκτη).

Αρχικα εχω καταληξει στα εξης:

ASUS K8V-X 89.5 MULTIRAMA

A64 3100+ SEMPRON 125 HAC

1x512 MB TWINMOS 85 MULTIRAMA

CHIEFTECH 360W PSU 44.25 ΠΛΑΙΣΙΟ

CLUB 9600 XT 150 RAM-SHOP

Το συστημα θα δουλευει μαμα χωρις πειραγματα και το θελει για παιχνιδια (οχι και τοσο φανατικος gamer) και internet. Θελει ομως και κουτι ενω εμενα δε μου αρεσει η καρτα (με περιοριζουν τα χρηματα) οποτε δωστε και καμια αλλη ιδεα ιδιαιτερα για vga και κουτι με psu αλλα και για το υπολοιπο συστημα μιας και την Τριτη θα παω να τα παρω.

Link to comment
Share on other sites

Albatron K8X800Pro 92

A64 S754 2800+ 125

Kingston 512MB 75

Τροφοδοτικο Chieftec 360W απο το Πλαισιο 35.

Και με τα υπολοιπα 173 ας ψαξει να βρει μια VGA της προκοπης. Καλυτερα μια μεταχειρισμενη μεσα απο το φορουμ 9800Pro παρα να σκασει 170 για 9600ΧΤ.Γνωμη μου παντα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LordOfRings

θελει και κουτί ομως.......

αν κοιταξεις καλυτερα τι ζηταει ο gfa3 και τι προτεινει θα δεις οτι

1ον) λεει οτι προταση με κουτι ειναι ευπροσδεκτη

2ον) στην δικη του προταση ΔΕΝ περιλαμβανει κουτι.

Επισης ειναι προτιμοτερο να παρεις μια 9800προ μεταχειρω και να μην παρεις για την ωρα κουτι(αγοραζεις ενα αργοτερα) παρα να παρεις ενα κουτι του κωλου(30-40) και 9600ΧΤ. Η μερα με την νυχτα απ'ολες τις αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η αγορα εγινε οπως την ανεφερα στην αρχη του ποστ με τη διαφορα οτι αντι για 9600ΧΤ πηραμε τελικα 6600gt.Σφαιρακι ειναι το ατιμο με φοβερη σχεση αποδοσης/τιμης:banging:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.