Jump to content



Αθορυβο UPS???


Braveheart1980

Recommended Posts

Σε τόσα λίγα λεφτά, το μόνο που αξίζει να πάρεις είναι αυτό.

http://www.skroutz.gr/index.php?lang=GR&keyword=apc+le+1200&keyword_or=&limitfrom=&limitto=&page=

θα είμαι οκ με αυτό το σύστημα εδώ: http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=7424

Και LG 1720B ?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, με αυτά ξεφεύγουμε λίγο, σε τιμή και σε χώρο, αλλά με ένα mustek 800 μόνο νομίζω θα είμαι καλά... Δεν θέλω να τρέχει για πάνω από ένα 5λεπτο... Και πιστεύω θα το σηκώσει το πισι μου. Ο τεχνικός μου πρότεινε 500αρι ή 600αρι. Με το 800αρι θα είμαι καλά, αν πάρουμε υπόψην ότι έχω TFT οθόνη, άρα οικονομία...

Link to comment
Share on other sites

δεν τα πάω καλά με τις οθόνες και νόμιζα οτι ήταν crt.

σε τιμή αν λες οτι είχες δώσει 30 περίπου στα ίδια σου βγαίνει για τα δύο προαναφερθέντα

http://www.skroutz.gr/index.php?lang=GR&keyword=mustek+800&keyword_or=&limitfrom=&limitto=&page=

http://www.skroutz.gr/index.php?lang=GR&keyword=mustek+600&keyword_or=&limitfrom=&limitto=&order=1&tax=0&page=

Απο ποιότητα το mustek 800 που έχω εγώ μου έχει βγει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έδωσα 130... όχι 30.

Ναι, έτσι είναι, αλλά από εκεί που τα παίρνω θα έχουν και 20€ παραπάνω, και είναι και το θέμα χώρου.

Με ένα 800αρι καλά δεν είμαι? αφού λες ότι είναι και καλή η ποιότητα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω και εγώ ένα ups.......λοιπόν θέλω να έχει αυτονομία 10 λεπτά περίπου να κάνει μονο του shutdown και θέλω να συνδέσω πάνω την οθόνη(15" tft view sonic)επίσης τα pc έχει το tagan 480 τροφοδοτικό και ακόμα θέλω να βάλω και τα ηχεί τις logitech z550 έχουν 505 rms είναι 5.1 και έχουν και ένα mix console με οθόνη και από ότι φαντάζομαι τα ηχεί θα περούν πολύ από το διαθέσιμο ρεύμα!!!ΑΚΌΜΑ θέλω να ειναι υπερσταθερο και να μην καεί τίποτα!!!Μιλάω για περίπου 130-170 euro

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και κάτι ακόμα ο ντάντυ μου είχε πάρει ανά ups(100euro)απλό και επειδή χάλασε τις επόμενες ημερες του έδωσαν σαν εγγύηση ένα ****** το οποί έβαλα το αυτi μου πάνω του και δεν ακούγεται τίποτα...βεβαια δεν ξέρω επιδόσεις μήπω το ξερετε??? πάνω το μονο που λέει είναι BACKUPS-UPS 650 ACP μονο αυτό γραφει και το πήρε από το "πλασισιο"!!!λέτε να είναι άνετο με αυτά που θα βάλω επάνω...??σας είπα τι θα βάλω...το θέμα είναι ποσα λεπτά αυτονομία έχει????Είναι σταθερό????λέω άμα είναι καλο να το πάρω εγώ και να πω τη ντάντυ να πάρει ένα πιο μούφα για το μαγαζί!:p

Link to comment
Share on other sites

To 650αρι που λες , θα σου κανει δουλεια μονο για το PC και την οθονη . Για να βαλεις και τα ηχεια , σιγουρα θα χρειαστεις κατι παραπανω.

Δοκιμασε το ... δεν ειναι ασχημο . Λογικα θα εχεις 10 λεπτα περιπου αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν πήγα στον τεχνικό μου σήμερα και τα άλλα που μου πρότεινε ήταν κινέζικα, άγνωστα και ακριβά.

Και αποφάσισα να του αλλάξω το fan μόνος μου! Είδα ότι έχει ένα 6χ6 cm. Θα πάω σε λίγο να βρω ένα αθόρυβο.

Προς το παρόν βγάζω τις μπαταρίες και περιμένω κανένα μισάωρο να αποφορτιστούν οι πυκνωτές. Ίσως πατήσω και το κουμπί ON για να τους αδειάσει.

Μου είπε πάντως το παιδί ότι αν το κάψω να το κλείσω τέλεια, όπως ήταν, και θα τους το στείλει λέγοντας ότι κάηκε από λάθος της εταιρίας.

Any last words? (πριν γίνω στάχτη...)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Mustek 1000 line interactive...ακούγεται μόνο όταν ο υπολογιστής είναι κλειστός...έχει ανεμιστήρα ο οποίος δουλεύει σε ενοχλητικά επίπεδα, τουλάχιστον ως τώρα, μονο όταν φορτίζει...μόνο τις πρώτες ώρες δλδ και μετά ηρέμησε...

Αν έχεις απόλυτη ησυχία στο χώρο σου κατά το βραδάκι και το έχεις ανοικτό,θα το ακούς αλλά δεν νομίζω να ενοχλέι...

Αν υπήρχε κάποιο χωρίς ανεμιστήρα θα το έπαιρνα, αλλά κατα τ' άλλα το τί είναι ενοχλητικό ή όχι είναι πολύ σχετικό...για πολλά αθόρυβα τροφοδοτικά και ανεμιστήρες είχα ακούσει, αλλά μάλλον είναι θεμα σύγκρισης...

Εμένα, που είμαι ευαίσθητος στην ηχορύπανση, δεν με ενοχλεί, αλλά θα προτιμούσα να μην το ακούω καθόλου...

Είναι και στα λεφτά σου ακριβώς...

Έχω συνδεδεμένο επάνω 3 σκληρούς 200γίγα σε usb, τα ηχεία logitech Z3, εκτυπωτή HP930c, 2 usb hub σ' ένα εκ των οποίων είναι συνδεδεμένος ένας τέταρτος σκληρός 2,5 ιντσών, το φωτιστικό γραφείου, το μοντεμ-ρουτερ και τον φορητό μου Acer 1511LMi...

Το φορτίο κυμαίνεται 10-13% με όλα ανοιχτά...

Το λογισμικό που το συνοδεύει δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο...αλλά θα κάνει τη δουλειά σου σε περιπτώσεις που κοπεί το ρεύμα και πρέπει να κλείσει τον υπολογιστή σου...

Εμένα πρόλαβε και μου χρησίμεψε το UPS τις προηγούμενες μέρες και πήρε μπρος ταυτόχρονα με τη πτώση...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.