Jump to content



θελω να αγοράσω την ALBATRON 6800GT 256


tziamanik

Recommended Posts

Μάλον ο τίτλος έπρεπε να γράφει περιμένω να μου έρθει το Σαββατο από το Πλαίσιο και γιατι αμάρτησα χωρίς να σας ρωτήσω και τώρα με τρώνε οι τυψεις οτι μπορεί να έχω κανει μαμακία. Θελω να που πείτε με 460ευρω μαζι με το Φ.Π.Α είναι κάλα? Στο Ρ4 2400 1GB που θα την βάλω μήπως την κόβω τα φτέρα? Αλλά δεν αντέξα άλλο έχω να παιξω κανένα παιχνιδακι απο το καλοκαιρι.

Κατασκευαστής : ALBATRON

Chipset : GeForce 6800GT

Μνήμη : 256MB DDR3

Engine clock : 350MHz

Memory interface : 256bit

RAMDAC : 400MHz

Slot : AGP

Μέγιστη Ανάλυση : 2048 x 1536

TV out : NAI

DVI : NAI

Εγγύηση : 3 έτη

Link to comment
Share on other sites

Eγω την απλη εχω κ την εκανα(περιπου)Gt..

Πολυ καλη ειναι...

Κοιτα αμα τα ειχες τα λεφτα για την Gt τοτε καλα εκανες να σου πω...

Ουτε Pipes θα ανοιγεις...ουτε τπτ..

Την clockαρεις κ ψηλα κ εισαι οκ....

Η albatron ειναι μια χαρα..;)

Link to comment
Share on other sites

Mπα εγω θα επερνα μια απλη 6800 (310e περιπου) κ θα την εκανα 16@1.6 αν δε γινοταν γι αυτο ειναι το πλαισιο :p

Τι εννοεις γιαυτο ειναι το πλαισιο?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις γιαυτο ειναι το πλαισιο?

Eννοω απλα οτι μπορεις να την χ@#$@εις κ να την πας πισω κ@ι καλα χ@λ@σ#€νη κ να σου δωσουν a%%η :D

Οχι οτι το εχω κανει....:p

Link to comment
Share on other sites

Tα λογια του Volani με χτυπαν γιατι κ εγω τωρα ηθελα να παω σε nf4 αλλα πως....

Αντε κ περνουμε 939 με την καρτα?Που να πουλας τωρα... (η να κανεις RMA ...:p)

Παντως για το μηχανιμα μια χαρα ειναι...Δε θα δινει τα max της φυσικα αλλα και παλι...;)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα θα μου κοστίσει γυρω στα 300 ευρω γιατι θα δωσω πισω μια καρτα που μου εκαναν δωρο και δεν το εχω ανοιξει 5700VE 256 και το φπα θα το κόψω σε αλλη εταιρια που το χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα βγεί pci-e δεν σημαίνει ότι είναι άχρηστη.....ίσα ίσα μια χαρά είναι.....με τα 300 ευρά ουτέσ τον παπα μην το πεις...

Greek, δεν είπα ότι είναι άχρηστη, θα ήταν αστείο να το έλεγα! Είπα πως ενώ θα πάρει μια super duper κάρτα, στα νέα βαριά παιχνίδια θα είναι cpu bottlenecked με τον Ρ4 2,4GHz. Έτσι όταν θα αναβαθμίσει cpu-mobo θα του μείνει στο συρτάρι μια άχρηστη 6800gt για την οποία θα έχει σκάσει έστω 300 και ποτέ δε θα έχει δει το 100% των δυνατοτήτων της. Αν είχε τώρα κανένα Winchester 3500+ θα ήταν αλλιώς τα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

θα με ριξει τοσο πολυ η cpu? ή αντι για 100 frames θα έχω 80 οπότε δεν πειραζει.

Το ανάποδο .... σε κάνα χρόνο , ανττι να έχεις 150 frames σε full detail σε cpu temp 62C θα έχεις σε 70C διότι θα στρεσσάρει τέρμα τον επεξεργαστη....

Link to comment
Share on other sites

Λετε?

Εγω δεν κανω overclock γιατι 1) φοβαμαι 2) το λυπαμαι 3) δεν μου έχει δειξει κανενας.

Υ.Γ. Να πω οτι προσπαθησα και απο 2.4 τον έκανα 2,5 σταθερα και μετα απο μια εβδομαδα λεω και τι καταφερα τωρα και πριν δεν επαιζα και τωρα δεν μπορω να παιξω οποτε default στα σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Μη τα λυπασαι ρε...κ εγω ετσι ελεγα..χεχ

Kοιτα απο τα 2.4 στα 2.5 διαφορες δε θα δεις πουθενα...στα μεγαλα υπαρχουν διαφορες...:)

anyway...με γεια την καρτα:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.