Jump to content



Κουφο προβλημε με Drives


Recommended Posts

έχω ένα πολύ κουφό πρόβλημα

σε ένα μηχανάκι με WIN2000 τα cd drives δεν έχουν "αντιστιχισμενο" γράμμα

δοκίμασα τα πάντα(ξήλωμα οδηγών , είδε channels, κτλ αλλα τίποτα)

τα drivers λειτουργούν κανονικά σε dos και με το utility τις via φαίνονται κανονικά ακόμα στο device manager φαίνονται κανονικά αλλα μέσα στο manage δεν υπάρχουν να τους δώσω γράμμα...

δοκίμασα να μπω και με safe, μπας και τα βλέπει 2-3 φορες, και μπλοκάρει αλλα τίποτα.

καμια ιδέα πριν πάει για χειρουργείο?

Link to comment
Share on other sites

Στα ΧΡ υπάρχει η δυνατότητα μέσα από το Computer Management να δώσεις ότι γράμμα θέλεις στους σκληρούς/cd/dvd που έχεις.Τώρα δεν ξέρω εάν έχει κάτι αντίστοιχο τα 2000.Ψάξε το εκεί που μπορείς και βλέπεις τα services του υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Στα ΧΡ υπάρχει η δυνατότητα μέσα από το Computer Management να δώσεις ότι γράμμα θέλεις στους σκληρούς/cd/dvd που έχεις.Τώρα δεν ξέρω εάν έχει κάτι αντίστοιχο τα 2000.Ψάξε το εκεί που μπορείς και βλέπεις τα services του υπολογιστή.

Εμ εκεί είναι που πάω να σκάσω...... στο management ουτε καν εμφανίζονται τα drives. :067:

Σε ότι αφορά τον active disk ευτυχώς είναι μόνος και basic οπότε ούτε από εκεί......

Μάλλον για φτου και απο την αρχή με βλέπω....... :026:

Πάντως ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.