Jump to content



LG 1915S


JefaSs

Recommended Posts

υπομονη avenger ετσι ειναι αυτα. Εγω ειχα μια philips crt και μετα πηγα σε sony. Ε νομιζα οτι ειχα στραβωθει. Δυστυχως οταν δουλευεις πολυ καιρο σε μια ορισμενη οθονη την συνηθιζεις. Το ιδιο χρειαζεσαι και συ. Χρονο!!! Τωρα και εχω την LG 1715 1280*1024 και απλα δεν μπορω να δουλεψω σε καμμια αλλη TFT.

Link to comment
Share on other sites

avenger, ακριβώς ό,τι σου είπαν τα παιδιά παραπάνω... υπομονή και night text! Πέρυσι αγόρασα τη 1730s και τρελάθηκα, νόμιζα ότι ήταν ελαττωματική!!! Τελικά, μετά από λίγες μέρες συνήθισα την αλλαγή και τώρα δεν μπορώ ούτε να δω crt.

Α, φαντάζομαι ότι έχεις επιλέξει clear type.

Κι αν χρησιμοποιείς firefox ξετσέκαρε το use smooth scrolling (options - advanced)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κι εγω την εχω κατι λιγοτερο απο μηνα και νιωθω καθε μερα ολο και πιο ερωτευμενος!! Κορυφη...Ενα μικρο tip απο μενα.....προσοχη με τα σαλια γιατι μια φορα μου φυγε μια σταγονιτσα στην οθονη και προς στιγμην ετσι οπως το ειδα μου φανηκε για καμμενο Pixel!!!!!!!!!! και ( sorry Κι ολας ) αλλα μου κοπηκαν τα.....αχαμνα :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ομοιοπαθείς βλέπω!Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,για να δούμε ας περάσω και εγώ απο την περίοδο προσαρμογής..Έβαλα και clear type για να δούμε.

είναι εντελώς διαφορετική τεχνολογία.

οι φωτεινότητες των tft είναι πολύ υψηλές.

ρύθμισέ τη όσο πιο σκοτεινα μπορείς.

εγώ τη δούλευα περίπου 6 μήνες night - text, και τώρα τη δουλεύω day -text.

μετά από 2000 ώρες χρήσης που έχω, απλά οι crt δε μου "κάνουν".

καθαρά θέμα συνήθειας.

Link to comment
Share on other sites

Νεότερο ανακοινωθέν,ευτυχώς που πήρα κάποια απάντηση,το night text είναι η λύση τελικά.Κανένα πρόβλημα πια όλα οκ.

Πέρασαν και μια δυο μερούλες και συνήθισαν και τα μάτια σου, ε; :):)

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα κοπο να ποσταρεις το S/N

ισως θα ηταν χρησιμο να κανουμε ενα αρχειο απο τις οθονες που εχουν ενα ελαττωματικο pixel, για να δουμε μηπως τυχον τις ξαναριχνουν μετα στην αγορα ελπιζοντας πως καποιος θα βαρεθει να μπει στη διαδικασια της αλλαγης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.