Jump to content



επιτραπεζια DVD-R ?


Recommended Posts

μπηκα στον πειρασμο να παρω ενα τετοιο.

αλλα βεβαια οχι να σκασω και ενα σωρο λεφτα που κανει το sony που εχω δει και οι λοιπες γνωστες μαρκες.

υπαρχουν και κατι μαρκα μεκαψες σε σχετικα λογικες τιμες, περιπου ~200 Ε

ενα που διαφημιζε το carrefur,

ενα αλλο του electronet δε μου γεμισε και πολυ το ματι,

ενα στο makro μου ακουγεται σχετικα καλυτερο...

το ερωτημα ειναι, εχει κανεις παρει κανενα παρομοιο?

μιλαμε παντα για απλο φτηνο μοντελο (χωρις σκληρο κλπ) που απλως θα γραφει απο tv ή video-κασσετες και η οποια επεξεργασια θα γινεται μετα στο PC.

αρα υποθετω οτι το πρωτο και βασικο ειναι να γραφει σε καλη ποιοτητα

εμπειριες, χαρακτηριστικα, πραγματα που αξιζει να προσεξει κανεις?

ΥΓ.

στο electronet, μια απο τις διαφορες του φτηνου απο το επωνυμο sony ηταν κατι περι 12bit/108Khz vs 10bit/54Khz

αυτο αφορα την εγγραφη ή την αναπαραγωγη?

Link to comment
Share on other sites

απαντηση δεν πηρα, αμαρτιαν ουκ εχω :003:

τελικα, ψαχνοντας τα απο κοντα, ειδα οτι αυτο στο Μακρο ειχε τα παντα (εκτος απο σκληρο βεβαια), και το χτυπησα

εχει και 2 χρονια εγγυηση αντι για τους αλλους τους απατεωνες που δινουν μονο 1

(πραγματικα, ξερει κανεις τι παιζει με τις ηλεκτρονικες συσκευες, TV, video, DVD κλπ που ολες οι αντιπροσωπιες δινουν 1 χρονο αντι για το minimum 2 που λεει η ΕΕ ? )

βρηκαμε καινουργιο παιχνιδακι :040:

post-11-1442174021,0839_thumb.jpg

post-11-1442174021,1311_thumb.jpg

post-11-1442174021,1953_thumb.jpg

post-11-1442174021,2133_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.

μιας και δεν εχει σκληρο, δεν εχει πολλα-πολλα στην εγγραφη. rec-pause-stop :003:

αντε και title delete ή continue.

τουλαχιστον εχει επανω οτι μπορεις να φανταστεις, που σε "επωνυμα" δεν τα βρισκεις ουτε στα κορυφαια μοντελα

progressive scan, DV(firewire) και usb, ολων των ειδων τα scart-svideo-rca-component, digital optical&coaxial και αποκωδικοποιητη 5.1

το θεμα ειναι αν θα τα χρησιμοποιησω ποτε...:003: τεσπα

εγραψα λιγο TV, απλα και ευκολα, οπως γραφουμε σε video

σε δισκακι +RW (μονο + δουλευει, οπως αλλωστε ολα τα "φτηνα")

στο PC επαιξε κατ'ευθειαν, χωρις κλεισιμο (νομιζω τα +R θελουν κλεισιμο)

και φαινονται κανονικα ολα τα αρχεια μεσα, σε φυσιολογικη DVD δομη

σε αντιθεση με το Sony GX στη δουλεια, που ενα +RW που εγραψα ειχε πολυ περιεργη δομη με κατι εξτρα folder και αρχεια.

στην ποιοτητα τωρα, εχει τα κλασσικα, ΕQ (60min) SP (120min) και κανα-δυο LP, δε θυμαμαι τωρα ακριβως

το default ειναι το SP, και η ποιοτητα ηταν καλη. στο PC που το περασα, με ενα προγραμμα που το κοιταξα λιγακι μου δινει 4380 Κbps που μου φαινονται λιγα

βεβαια ειναι constant bit rate

θελει λιγακι ψαξιμο... βεβαια απο TV και βιντεοκασετες θα γραφω, οποτε δεν ειναι λογικο να συγκρινεις με πρεσαριστου DVD την ποιοτητα

και η ελλειψη σκληρου ισως ειναι δυσβαστακτη για καποιον που θελει να γραφει πχ ταινιες απο την TV, και να κοβει διαφημισεις κλπ

αλλα για σκληρο, ειναι πολλα τα λεφτα ... :003:

post-11-1442174021,2447_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.