Jump to content



Help Επειγόντως γιατί θα το φουντάρω απο το παράθυρο No 2


D1m1tR1$

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά λίγη βοήθεια και προς τα εδώ γιατί με βλέπω και εμενα να πέφτω (είναι και πέμπτος ρε γ@μώτο!)

Λοιπόν εγώ όπως ακριβώς και ο zillkarpen έφτιαξα την w/c μου μετά από παρα πολύ κόπο και βοήθεια από το Σολέρ τον spersv και τον NoDsl...

Την έβαλα όμως και τώρα με έχουν τρελάνει οι θερμοκρασίες όπου βλέπω κάθε φορα! έχω δει την cpu να φτάνει 42 ενώ με stock ψήκτρα της AMD δεν είχε ξεπεράσει τους 35-36...Ύστερα σήμερα το άνοιξα για κάνα 10λεπτό και λιγότερο χωρίς να κάνω Τίποτα Απολύτως και είδα "θερμοκτρασια" 36 βαθμούς και ανέβαινε!

Όπως καταλαβαίνετε έχω αρχίσει να τα παίζω για αυτό λίγη βοήθεια είναι ευπροσδεκτη..

Η w/c μου (από τον spesv την πήρα) αποτελείτα από L20 ψυγείο και 3 block koolance..

post-1297-1442174029,4826_thumb.jpg

post-1297-1442174029,5083_thumb.jpg

post-1297-1442174029,5286_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και δεν παει σιγουρα καλα....

Εξαερωση εκανες καλη?

Τι υγρο εβαλες?

Τι θερμοκρασια εχει το δωματιο?

Τι ακριβως ψυγειο εχεις?

Τι ανεμιστηρες εχεις βαλει πανω?

Νερουλαδες για βοηθηστε!

Link to comment
Share on other sites

Και δεν παει σιγουρα καλα....

Εξαερωση εκανες καλη?

Τι υγρο εβαλες?

Τι θερμοκρασια εχει το δωματιο?

Τι ακριβως ψυγειο εχεις?

Τι ανεμιστηρες εχεις βαλει πανω?

Νερουλαδες για βοηθηστε!

Νερουλαδες όντως βοηθήστε!

Λοιπόν υγρό έχω απιονισμένο νερό

το ψυγείο έχει πάνω 2 δωδεκάρηδες coolermaster

τώρα την θερμοκρασία του δωματίου δεν την ξέρω ακριβώς αλλα κάτι ουδέτερο δη είναι καμια extreme και κυρίως είναι ίδια με αυτή που είχα όταν είναι αέρα...

για παραπάνω πληροφορίες γίας το ψυγείο "spersv που είσαι??" δη έχω ιδέα...

Όταν λες εξαέρωση τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

οι σωλήνες δεν έχουν αέρα... το block έχει μια μικρή φυσαλίδα μέσα και το ψυγείο πρέπει να έχει λίγο αέρα... το γέμισα κανονικά τα έβαλα όλα μέσα σε νερό k έβαλα την αντλία να δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Xμμ , 3 block και μια L20... δεν ξέρω αν επαρκεί η L20 που έχεις , γιατί δεν δοκίμασα κάτι τέτοιο ακόμα , όμως είναι μια πιθανότητα. Επίσης , εφόσον ψύχεις 3 συσκευές , είναι πιθανόν το ψυγείο σου να μην μπορεί να ψύξει ικανοποιητικά. Έχεις ανεμιστήσες στο ψυγείο? Αν δεν ξέρεις τι ψυγείο έχεις πές μας απλώς τις διαστάσεις του και αν είναι κυψελωτό. Καλό είναι πρώτα να σιγουρευτούμε ότι τα εξαρτήματά σου είναι τα κατάλληλα και μετά να περάσουμε σε θέματα τοποθέτησης/λειτουργίας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το ψυγείο είναι 30x15 k το ψύχουν 2 δωδεκάρηδες coolermaster...Όσο για την L20 έβγαλα τα block από vga και chipsets k άφησα μονο στον επεξεργαστή αλλα δεν belpw καμια διαφορα στις θερμοκρασίες.... Όταν λες κυψελωτό τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην απο την στιγμη που το ψυγειο και block εχουν αερα μεσα, δεν μπορουμε να συζητησουμε παρακατω.

Ξυλωσε τα ολα και η διαδικασια εξαερωσης απο την αρχη και σωστα.

Κοιτα τον οδηγο υδροψυξης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.