Jump to content



Οι Buffalo του e-shop τι ρόλο βαράνε?


Recommended Posts

Τι εννοείς τι ρόλο?

Μνημούλες low profile (νομίζω είναι γερμανικές).

Αυτές του έφερε ο προμηθευτής του, αυτές πουλάει...

Πάντως οι 512ΜΒ 400άρες του είναι cl2.5 το οποίο είναι πολύ καλό σημάδι. Δεν μου έχει τύχει καμμά τέτοια αλλά μπαίνω στον πειρασμό...

Βασικά, εξαρτάται από τα chip που θα φοράνε.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε twinmos. Πήρα 2*256 της 04/2005 και είχαν chip m-tec. Mε τη μία πήγαν σε KX18D ProII και dc 200Mhz 2-3-2-5-1Τ με 2.7V (δεν δίνει λιγότερο η μητρική). Έβγαλε χωρίς λάθη το memtest 1.50 στους ίδιους χρονισμούς και στα 218 dual chanel με την ίδια τάση. Με 2-2-2-5-1Τ στα 200Mhz βγάζει μερικά λάθη αλλά δεν έχω δοκιμάσει να τις κάψω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που συμβαίνουν είναι περίεργα πράγματα .Στέλλα δε θα μου φαινόταν παράξενο να ξεχάσω αλλά το συγκεκριμένο θέμα νόμιζα ότι δεν είχα καταφέρει να το ανοίξω .Γιαυτό και άνοιξα νέο θέμα με τον ίδιο τίτλο δίνοντας και το λινκ ενώ την πρώτη φορά δεν το είχα δώσει.Πραγματικά κουφάθηκα γιατί μου είχε κάνει εντύπωση την πρώτη φορά (18) που δεν έβλεπα πουθενά το θέμα που είχα προσπαθήσει να ανοίξω.Τέσπα θα το σβήσω.Ζητώ συγγνώμη ρε παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ρε συ σόλερ στις 18 έκανα το θέμα και μετά δεν το έβλεπα. Λέω δε βαριέσαι θα το κάνω άλλη μέρα σιγά το θέμα. Όλες αυτές τις μέρες που μεσολάβησαν δεν έβλεπα τις απαντήσεις (δεν εμφανιζόταν στα νέα θέματα) Τέσπα

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ρε συ σόλερ στις 18 έκανα το θέμα και μετά δεν το έβλεπα. Λέω δε βαριέσαι θα το κάνω άλλη μέρα σιγά το θέμα. Όλες αυτές τις μέρες που μεσολάβησαν δεν έβλεπα τις απαντήσεις (δεν εμφανιζόταν στα νέα θέματα) Τέσπα

Ίσως να υπήρχε κάποιο μικρο-πρόβλημα λόγο της αναβάθμισης των servers...

Δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

αν βρεις αυτές που λέω Jimmy πάρτες - τα ΜΤ chips πάνε καλά...

ίσως σε dual channel να μην πάνε τόσο πολύ, αλλά για την τιμή τους μια χαρά είναι -

Α! έπαιξαν και στην Albatron K8X800 στα 225 (παραπάνω δεν πήγα γιατί δεν άντεξε ο sata.. ) με 3-3-3-8 1Τ 2.80v

δλδ, nf3-250 και k8t800 checked -

(το γέλιο είναι ότι σε Abit και Albatron, με nforce2 δεν μπούταραν καν! ή πέταγαν συνέχεια μπλε οθόνες!)

βέβαια μην με κυνηγάς αν δεν παίζουν στην ASUS! δεν θα φταίω εγώ..

:080:

Link to comment
Share on other sites

παιδες,εχουμε κανενα νεοτερο απο τη συμβιωση buffalo-asus??

εχω την A7N8X-E DELUXE και με τις νεες τιμες (49ευρω ο e-shopas!!)ψηνομαι για ενα ζευγαρακι 512ΜΒ..το γογονος πως οι BUFFALO δεν ανηκουν στα Qualified Vendors List της ASUS να με ανησυχει ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.