Jump to content


GIGABYTE GA-K8NXP-9 939 RETAIL


notios_n1442169074

Recommended Posts

Αξίζει να την πάρω; + AMD64 3200+

Έχει FSB 2000, (Αν δεν κάνω λάθος είναι η συχνοτητα λειτουργίας CPU-RAM);

Τι μνήμες πρέπει να βάλω για να το εκμεταλευτώ πλήρως;

Κάποια άλλη πρόταση;

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να την πάρω; + AMD64 3200+

Έχει FSB 2000, (Αν δεν κάνω λάθος είναι η συχνοτητα λειτουργίας CPU-RAM);

Τι μνήμες πρέπει να βάλω για να το εκμεταλευτώ πλήρως;

Κάποια άλλη πρόταση;

Ευχαριστώ!!!

FSB 2000 δεν υπάρχει!Ρίξε μια ματιά εδώ, έχει συγκριτικά για την μητρική αυτή.Τώρα εάν είναι η καλύτερη δεν ξερω.Διάβασε εκεί που σου λες και δες.
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει, κατα μία έννοια. Αλλά αναφέρεται στο HTT. [5(=LDT multi)x200]x2. Πρωτοεμφανίστηκε στο VIA K8T800pro αλλά δεν ξέρω για τον nF4. Αλλά φυσικά ξεφεύγει από την παραδοσιακή έννοια που ξέραμε για το FSB. Γενικά ο Α64 άλλαξε τα δεδομένα στις ταχύτητες και τον τρόπο επικοινωνίας Μobo-RAM-CPU.

Κατα τα άλλα, θεωρώ τη μητρική από τις κορυφαίες.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μου φαίνονται τα 180 ρε φίλε .Τι ακριβώς απαιτείς από τη μητρική σου?

Ερώτηση προς ψαγμένους.Έχω διαβάσει επανειλλημένως ότι τα VIA 939 στη rev.2 έχουνε PCI/AGP lock .Πού ακριβώς βλέπουμε αν είναι rev.2?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω ένα αρκετά γρήγορο σύστημα βασισμένο σε AMD, καθώς επίσης και με αντοχή για τα επόμενα 2-3 χρόνια.

Να πέρνει και λίγο Overclocking σε περίπτωση που μαθω κάποια πράγματα και είμαι έτοιμος να το κάνω.

Τα χρήματα που μπορώ να δώσω είναι περίπου 700€ για CPU+MOBO+1G RAM+HD+VGA

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες αντοχή για 3 χρόνια περίμενε τα Dual Cores...

Προσωπικά δεν θα έδινα €180 για μητρική αλλά άμα εσύ τα δίνεις τότε δεν πέφτει σε κανένα λόγος. Για να δεις αμα αξίζει τα λεφτά της θα πρέπει να δεις τις αντίστοιχεις προτάσεις σε αυτή την κατηγορία μητρικών.

@schumifer. Τι είναι τα VIA rev.2?

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ Δημήτρη revision 2 του τσίπσετ ΚΤ800 (ή κάπως έτσι). Είχα διαβάσει ότι ως είθισται δεν είχαν PCI/AGP lock στην αρχή αλλά στη δεύτερη έκδοση το προσέθεσαν οπότε μητρική που το χρησιμοποιούν ανεβαίνουν

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να την πάρω; + AMD64 3200+

Έχει FSB 2000, (Αν δεν κάνω λάθος είναι η συχνοτητα λειτουργίας CPU-RAM);

Τι μνήμες πρέπει να βάλω για να το εκμεταλευτώ πλήρως;

Κάποια άλλη πρόταση;

Ευχαριστώ!!!

Σου συνιστώ την GA-K8NXP-SLI της Giga-Byte η οποία ενσωματώνει όλες τις νέες τεχνολογίες(SATA2, SLI για δύο κάρτες γραφικών.... Περιλαμβάνει Wi-Fi,

DPS2) Και κοστίζει μόνο 20euro παραπάνω =198euro. Την αγόρασα και εγώ και πετάει.

H GA-K8NXP-SLI με το sli ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο PcTechonology pokemon640.Μάλλον ήθελες να ανεβάσεις μία εικόνα.Για να επισυνάψεις μία εικόνα, η οποία είναι εώς 600x600, μπορείς πατώντας το κουμπί "Manage Attachments" που βρίσκεται λίγο πιο κάτω.Αφού διαλέξεις την εικόνα, πατάς το upload.Μόλις ανέβεις, πατάς το close window και Submit reply και είσαι έτοιμος :098:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.