Jump to content


TSOYNAMI 3000-Xaser III V2000A-ATC 201C COOLERMASTER


Eye

Recommended Posts

Γεια σας.Θέλω να αγοράσω ένα από τα τρία αυτά κουτιά.Κοίταξα στο δίκτυο και δεν έβγαλα άκρη διότι συνήθως αλλιώς είναι στις φωτο και αλλιώς στην πράξη.Και τα τρία είναι αλουμινένια και έχουν διαφορετικές τιμές(αυτό δεν με απασχολεί).Εγώ θέλω να αερίζεται πολύ καλά και να γίνεται απλά και γρήγορα η εγκατάσταση του Hardware καθώς και η εύκολη πρόσβαση σε αυτό και να έχει εξωτερικά μπροστά ή πάνω είσοδο Firewire.Επίσης δεν με απασχολεί ο θόρυβος των ανεμιστήρων.Το Xaser III έχει πολλούς ανεμιστήρες αλλά δεν ξέρω αν είναι και το καλύτερο.Έχετε κάποια εμπειρία απο κάποιο από αυτά να μου πείτε την γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Guest Revolution

Εξαρταται τι θελεις, το Xaser (το βρηκες stock?)ειναι λιγο πιο μεγαλο απο τα αλλα δυο(δεν ειναι αλουμινενιο) οποτε θα εχεις λιγο περισσοτερο χωρο και ειναι καλο απο θεμα ψυξης, το Tsunami ειναι πανεμορφο,αλουμινενιο και αριστο στο θεμα ψυξης αλλα λιγο θορυβωδες και καπως περιορισμενου χωρου για το τριτο της παρεας δεν εχω προσωπικη αποψη αλλα δεν νομιζω να ειναι καλυτερο απο τα αλλα δυο.

Απο τιμες τι βρηκες?Ποσα διαθετεις?

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι θελεις, το Xaser (το βρηκες stock?)ειναι λιγο πιο μεγαλο απο τα αλλα δυο(δεν ειναι αλουμινενιο)

Αλουμινένιο είναι.

Δες http://www.thermaltake.com/xaserCase/xaser3/xaser3menu.htm

Ολα η Oktabit τα έχει.Τιμές το TSOYNAMI 3000 (105€)-Xaser III V2000A(170€)-ATC 201C COOLERMASTER(180€)

Link to comment
Share on other sites

Guest Revolution

Εγω πριν παρω το Tsunami εψαξα για το Xaser και δεν υπηρχε stock και συγκεκριμενα μου ειχαν πει οτι δεν θα κυκλοφορησε γιατι σταματησε η παραγωγη καθως βγαινουν καινουργια κουτια ισως να ηταν λαθος.

Θα σου προτεινα το Tsunami επειδη το εχω ειναι αριστο αλλα λιγο περιορισμενο(μην φανταστεις πολυ απλα λιγο μικροτερο απο το Xaser).

Το coolermaster δεν βρισκω λογο για να που να δικαιολογει τα λεφτα του.

Το Xaser εχω την εντυπωση οτι ειναι αλουμινενιο μονο στην προσοψη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν παρω το Tsunami εψαξα για το Xaser και δεν υπηρχε stock και συγκεκριμενα μου ειχαν πει οτι δεν θα κυκλοφορησε γιατι σταματησε η παραγωγη καθως βγαινουν καινουργια κουτια ισως να ηταν λαθος.

Θα σου προτεινα το Tsunami επειδη το εχω ειναι αριστο αλλα λιγο περιορισμενο(μην φανταστεις πολυ απλα λιγο μικροτερο απο το Xaser).

Το coolermaster δεν βρισκω λογο για να που να δικαιολογει τα λεφτα του.

Από θέμα ψύξης τι λέει?Απ ότι ξέρω έχει μόνο 2 ανεμιστήρες.Είναι αρκετοί σε σένα?

Link to comment
Share on other sites

Guest Revolution

Εχει δυο δωδεκαρηδες και εναν εννιαρη στο παραθυρο ειναι υπεαρκετα και δεν προκειται να εχεις προβλημα εγω σε καταστασεις ζεστης εχω 25 βαθμους το πολυ στο κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα εχεις προβλημα αλλα μαλλον θα εχεις προβλημα χωρου απο τα πολλα καλωδια...οποτε κοιτα για κατι μεγαλυτερο..

Υ.Γ: Tην X850XT που την βρηκες? :104: και μαλιστα PE :104: :104: :104: :104: :104: :104: ???

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα εχεις προβλημα αλλα μαλλον θα εχεις προβλημα χωρου απο τα πολλα καλωδια...οποτε κοιτα για κατι μεγαλυτερο..

Υ.Γ: Tην X850XT που την βρηκες? :104: και μαλιστα PE :104: :104: :104: :104: :104: :104: ???

Από Γερμανία μου την έφεραν.Είναι HIS.Αν πάντως θέλεις απλή (Όχι PE) έχουν και στο http://www.leader-computers.gr/. Πιο μεγάλο κουτί?Μπα δεν έχω χώρο.Μέχρι 60cm ύψος μπορώ να βάλω στο γραφείο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Eιμαι ιδιοκτητης του xaser III .θα σου ελεγα να το ξεχασεις..οι ανεμιστηρες που εχει ναι μεν ειναι 7 και εχεις την εντυπωση οτι το κουτι θα λειτουργει σε θερμοκρασιες πολυ χαμηλες..ισως ηταν το μεγαλυτερο λαθος που το αγορασα.θα σου προτεινα το shark..+οτι ειναι πιο ομορφο απο το xaser III.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ είχα το Xaser V που δεν διαφέρει και πολύ από το ΙΙΙ και είχε στουμπώσει στο καλώδιο. Εάν σκέφτεσαι να δώσεις 170 καλύτερα να πάρεις κάνα Armor. Επίσης και το shark μετράει αλλά για μένα είναι πολύ θορυβώδες

Link to comment
Share on other sites

ασε..μεγαλη χαζομαρα!και εγΩ για το ARMOR ΠΑΩ ΤΩΡΑ!απο τους 7 ανεμιστηρες αφησα 2 ..ενας να βαζει και αλλος να βγαζει..και οχι τους μαμα που εκαναν θορυβο!αλλα τωρα ετοιμαζω ενα πολυ καλο mod.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.