Jump to content



Εμεινα απο καρτα!!Ποια να παρω???


vayper

Recommended Posts

με τίποτα η 9800pro δεν φτάνει την 6600gt...να μου πεις πως η 9800xt άγγιξε(!!!!με τίποτα!!!!) την 6600gt να το καταλάβω....αλλα δεν υπάρχει περίπτωση:το pcie έχει καλύτερες επιδόσεις από agp,μπορείς κάλλιστα να πας ("πλανετμαν") στο www.nvidia.com και να δεις τα specs 6800gt δε agp και pcie(μιλάμε για διαφορες όχι 2 fps)

Link to comment
Share on other sites

με τίποτα η 9800pro δεν φτάνει την 6600gt...να μου πεις πως η 9800xt άγγιξε(!!!!με τίποτα!!!!) την 6600gt να το καταλάβω....αλλα δεν υπάρχει περίπτωση:το pcie έχει καλύτερες επιδόσεις από agp,μπορείς κάλλιστα να πας ("πλανετμαν") στο www.nvidia.com και να δεις τα specs 6800gt δε agp και pcie(μιλάμε για διαφορες όχι 2 fps)

πρωτον 9800 προ και χτ το ιδιο και το αυτο!!(ιδικα αν εχουν και το R360 και οι δυο!)(η χτ ειναι η προ oced!)την παρουσα περιοδο το pcie και το agp δεν εχει καμια απολιτος διαφορα στις επιδοσεις!!(το αντικιμενικοτατο site ,τι θα πουν οι εταιριες δεν εχει καμια διαφορα και μινεται εκει που ειστε?) πιγενε στο σιτε του tomshardware και δες το ολο review και θα δεις οτι δεν ειναι το μονο παιχνιδι που ειναι παραπανω η 9800!(αυτη που εχουν στο review ειναι και με το r350!)

Link to comment
Share on other sites

anyway σχετικά με το agp μπορείς όντως τώρα να μην φαίνονται οι διαφορες από agp σε pcie αλλα σε 1 χρόνο είμαι σίγουρος ότι θα κλαίω που μια άλλη 6800 σε pcie θα βγάζει τα ματια της δικιάς μου έξω:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

anyway σχετικά με το agp μπορείς όντως τώρα να μην φαίνονται οι διαφορες από agp σε pcie αλλα σε 1 χρόνο είμαι σίγουρος ότι θα κλαίω που μια άλλη 6800 σε pcie θα βγάζει τα ματια της δικιάς μου έξω:(:(:(:(:(:(:(:(:(

αν ειναι 6800 και αυτη αποκλιεται να βγαζει τα ματια της δικιας σου!!κανα καινουριο μοντελο μαλον!(ακομα και τα hi-end μοντελα δεν εκμεταλευονται ολη την διαμεταγωγη δεδομενων που τους προσφερει το agp!οι νεες καρτες της ατι θα βγουν και σε agp!)

sorry που καναμε το thread μπαχαλο!! :116: :116: :067:

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι 6800 και αυτη αποκλιεται να βγαζει τα ματια της δικιας σου!!κανα καινουριο μοντελο μαλον!(ακομα και τα hi-end μοντελα δεν εκμεταλευονται ολη την διαμεταγωγη δεδομενων που τους προσφερει το agp!οι νεες καρτες της ατι θα βγουν και σε agp!)

sorry που καναμε το thread μπαχαλο!! :116: :116: :067:

σε νεα χρονο τα ξαναλεμε :074: :074:

Link to comment
Share on other sites

μιας και ειχα την 9800προ επι 4 μηνες και τωρα εχω 6600GT AGP,να εκφρασω την γνωμη μου,σε οτι εχω παιξει μεχρι στιγμης η 6600 ειναι πιο γρηγορη,ακομα και στο Half-Life 2 που ειναι αγαπημενο της ΑΤι η 6600 ειναι πιο πανω,μονο στο 3Dmark01 χανει.τωρα αν καποιος εχει 9800 δεν αξιζει να την πουλησει γιατι η καρτα μαμαει ακομα,αν καποιος θελει να παρει μια φτηνη και γρηγορη τωτε 6600 μονοδρομος.R350 και R360 εχουν ψιλοδιαφορες μονο,R350 ειναι 9800προ,R360 ειναι 9800ΧΤ,ασχετα αν χρησιμοποιουν τον δευτερο και σε Προ (την ονομαζει προ το bios,ασχετα αν εχει ΧΤ πυρηνα).

ΥΓ.ειμαι ΑΤι φαν (ημουν της nVidia μεχρι που πηρα μια 9700),αλλα μου αρεσουν και οι επιδοσεις,την καρτα την εκανα ανταλλαγη τσαμπε,ΑΤι next time again.εδωσα 9800 και πηρα 6600GT ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

σε νεα χρονο τα ξαναλεμε :074: :074:

να σου πω κατι,το PCI-E ειναι πιο γρηγορο αλλα δεν το εκμεταλευεται κανεις,δεν νομιζω οτι θα φανει συντομα η διαφορα αυτη,οπως δεν ηταν τεραστια η διαφορα απο το AGP4x σε 8x σε επιδοσεις.οι καρτες θα συνεχιζουν να βασιζονται στην ωμη δυναμη τους παρα στην ταχυτητα του διαυλου τους.αν ηταν οπως τα λες δεν θα μετεφεραν εστω και αργα (ΑΤι) τα κορυφαια μοντελα τους οι εταιριες και στο AGP,δεν εχει πεθανει ακομα.ξερω πολλους που ακομα και τωρα περνουν μητρικη με AGP.απο την αγορα θα φανει ποσο θα αντεξει και τι θα επικρατησει.

Link to comment
Share on other sites

(μου εσπασε τα νευρα και για να χορεσει!!)(εγω ειπα για την τελειως απλη κιολλας!)

Καλα η διαφορα ειναι απιροελαχιστη!

Αλλα και παλι στα benches εννοω 3dmark και τετοια η 6600gt ειναι καλυτερη!

Απο την αλλη θα μου πεις δεν μετρανε αυτα αλλα τα games!

ok τοτε!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.