Jump to content


Ποιό DVD recorder έχει τα καλύτερα Quality scans με ΤΥ δισκάκια?


kagelar34

Recommended Posts

Είναι λίγο επικίνδυνη ερώτηση καθώς τα quality scans μπορεί να διαφέρουν ακόμη και στο ίδιο drive με το ίδιο firmware, αλλά ζητώ να πείτε την γνώμη σας.

Έχετε κάνει quality scans ?Σε

1)δεδομένη χρονική στιγμή

2)με την ίδια παρτίδα δισκάκια (ως προς την ταχύτητα, το είδος+- αλλά και το revision)

3)σε δύο η περισσότερα drives διαφορετικής μάρκας με το firmware που έχετε κατασταλάξει ότι σας ταιριάζει καλύτερα στο κάθε Drive,

4)τον ίδιο τρόπο εγγραφής (ταχύτητα και ίδιο πρόγραμμα εγγραφής)

5)scans από ένα μόνο drive χωρίς να αλλάξετε τίποτα σ' αυτό παρά μόνο τα δισκάκια τα οποία βάζετε μέσα για να τους κάνετε το scan

Αν έχετε κάνει τα περισσότερα από τα παραπάνω και μου πείτε ότι ξέρεις παρατηρώ ότι βγαίνουν καλύτερα αποτελέσματα στο τάδε drive εμένα μου αρκεί!Βασικά θέλω να ισχύουν τα 3 και 5 οπωσδήποτε.

Αν κάποιος ξέρει κανα λινκ όπου τεστάρουν ΤΥ δισκάκια με πολλά drives ας μου πει.Είναι ότι ψάχνω.

Ευχαριστώ όσους το διάβασαν και όσους με βοηθήσουν έστω και χωρίς τεστ αλλά μόνο από τις εμπειρίες τους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.