Jump to content



celeron 2.1@2.8


pc freak79

Recommended Posts

μπορει να φαινομαι λιγο κολλημενος,αλλα δεν ειναι αρκετα βαρβαρο αυτο το prime??εχετε αφησει ποτε για καποια δουλεια το pc τοσες ωρες στο 100%??και μαλιστα συνεχομενες....?

Link to comment
Share on other sites

και να ρωτησω και κατι επι την ευκαιρια...ποσο ευκολο ειναι να ξεκολλησεις την ψυκτρα του chipset της μητρικης?θελω να την αλλαξω αλλα ειναι κολλημενη με ταινια διπλης και μην μου μεινει τιποτα στο χερι...

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο ειναι. Θελει λιγη προσοχη ομως και υπομονη την πρωτη φορα. Εμενα ειχε ενα ροζ-ασπρο στρωμα ταινιας...γιατι θα το βγαλεις? Αν το βγαλεις βαλε arctic ceramique. Ειναι η καλυτερη θερμοαγωγιμη...

Link to comment
Share on other sites

πλεον η μητρικη δουλευει στα full....και οι μνημες μου πλεον παιζουν στα ορια...cas latency 2 και command delay 1T!!ευτυχως που σε καθε τσιπ της μνημης εχω και μια ψυκτρα...οι οποιες βγαζουν ζεστη...το κυριοτερο για μενα ειναι η motherboard,και μια καλη ψυκτρα στο chipset οσο να ναι το κραταει δροσερο...αλλα το παλιο ειναι με ταινια και το κοβω καλα κολλημενο,οποτε μην χαλασω ολη τη δουλεια για 2-3 βαθμους...σε idle, system temp εχω 33...

Link to comment
Share on other sites

cpu temp?...Λοιπον επειδη μαρεσουν οι εικονες...ποσταρε:

ενα cpu-z (αν δεν τοχεις κατεβασε το απο το παραπανω λινκ) με την συχνοτητα που εισαι τωρα

ενα screenshot με θερμοκρασιες απο το motherboard monitor 5 (επισης στο link) σε full και σε idle.

τελος ενα screenshot απο cpu-z στην καρτελα memory.

αυτα...

Link to comment
Share on other sites

στα windows μπαινω με 32 cpu και αργοτερα οταν ολα ειναι σταθερα μενω στους 36-37...οταν τρεχω το prime,το μεγιστο που φτανω ειναι 57 cpu...ολα αυτα συμφωνα με το everest και το speedfan...photos θα βαλω αυριο γιατι ψαχνω ακομα γιατι το cpuz δεν δειχνει ram frequency...

Link to comment
Share on other sites

στο everest γραφει και frequency...αλλα σε πολλους που εχω δει να κανουν attach photo απο το cpuz,τους βγαζει και αναλογια fsb:ram ενω εμενα οχι...αν και νομιζω οτι η μητρικη μου εχει κλειδωμενες τις ενδιαμεσες συχνοτητες της ram...μονο 200, 266 και 333...εγω την εχω 333 και εχω φερει στα ορια cas latency (2T) και delay (1T)...οσο επαιξα επαιξα!!!αλλα υπομονη,σε λιγο καιρο υπολογιζω δραματικη πτωση στις τιμες cpu...οποτε περιμενω 3-4 μηνες και παω full για νεα μητρικη και cpu τουλαχιστον 3,2...

Link to comment
Share on other sites

το motherboard ειναι παλιο,δεν υποστηριζει dual λειτουργια...η αλλη μνημη ειναι jetram απο το πλαισιο και την εχω στη δευτερη slot...οταν δοκιμασα να βαλω την jetram πρωτη slot ειχα blue screen και restart με το που εβλεπα welcome απο τα xp...τις αλλαξα παλι και ολα οκ!!!γι'αυτο λεω πλεον "οτι πληρωνεις παιρνεις"...jetram 256 mb -- 43euro

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε τη μια απο τισ 2(καλυτερα πιστευω την jetram)και παιξε λιγο με τισ ρυθμισεις.

Μετα αλλαξετες και και παιξε με την αλλη.Κρατα σημιωσεις και δες που ειναι καλυτερα...Και με τις 2,με την Samsung ή με την jetram???Κανε παιχνιδι μπορει να βγαλεις τιποτα καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε technofreak άμα κολλήσεις με κανένα distributed computing πρόγραμμα (fad ρεεε) τότε θα δεις πόσο εύκολα κάνει ώρες ο επεξεργαστής στο 100% (είμαι ήδη 6 μήνες χωρίς να πέσει κάτω από το 100% 24-7.)

Άντε και σε ανώτερα.Ασχολήσου με τις λεπτομέρεις αλλά όχι περιμένοντας θαύματα.Κυρίως για να μάθεις να παίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.