Jump to content



Παρουσίαση της EIZO L578


sa1901

Recommended Posts

Eπανέρχομαι για να συμπληρώσω εντυπώσεις όσο αφορά την απόδοση της συγκεκριμένης οθόνης στα παιχνίδια.

Δοκιμάσαμε το παιχνίδι Half Life 2 στο PC μου φυσικά, που φοράει την κάρτα γραφικών MSI FX5900SP 128MB. Πολλές λεπτομέρειες για τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού δεν ξέρω να σας πω. Μου είπε πάντως ότι τα έβαλε στο φουλ.

Το παιχνίδι έπαιζε σε full screen. Ghosting δεν παρατηρήθηκε ούτε κατα διάνοια (σύμφωνα πάντα με αυτόν που την δοκίμασε) και τα χρώματα ήταν άψογα. Γενική παρατήρηση και συμπέρασμα "Η οθόνη είναι παραπάνω από καλή για παιχνίδια. Πόσο είπες ότι κάνει, για να πάρω και γω μία;"

:040:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ σκέφτομαι να πάρω την EIZO FlexScan L778 19”.Στο επίσημο site της EIZO λέει πως και οι 2 (L578, L778) οθόνες έχουν το ίδιο respon time 12ms Ξέρεις sa1901 αν έχουν και το ίδιο panel??? Εμένα με ενδιαφέρει πολύ το respon time γιατί την θέλω περισσότερο για παιχνίδια. :118:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς η ίδια οθόνη με την 578 αλλά σε 19".Με το ίδιο panel PVA της Samsung(Overdrive)Πολλή καλή επιλογή.Αριστη και με τέλεια εικόνα. Μη το σκέφτεσαι καθόλου.Αφού μπορείς να διαθέσεις τα πολλά χρήματα που απαιτούνται πάρτην και θα καταλάβεις τι θα πει ποιοτικη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

H δικια μου sony sdm-s73 ειναι:a-Si TFT , TN

Τι ειναι αυτο το a-si?

Το a-si τό βάζουν πολλές εταιρίες για να δώσουν ένα τίτλο παραπάνω και να "μπερδεύουν" περισσότερο τους υποψήφιους αγοραστές.

Υπάρχει και p-si,x-si κλπ.Αφορά τα micro-ηλεκτρονικά των TFT και αναφέρεται σε μια μορφή του πυριτιου (a=amorphous si=πυριτιο)που χρησιμοποιείται στην κατασκευή των transistors των TFT panels.Είναι λεπτομέρειες που για εμάς τους απλούς χρήστες δεν έχουν σημασία.

Link to comment
Share on other sites

H 578 είναι η εξέλιξη της 568 και το responce time από 25ms στην 568, πέφτει στα 16ms στην 578. Eπιπλέον στην χώρα μας, η 568 διατίθεται μόνο με την απλή βάση και όχι με την Arc Swing που έχει η 578.

ΕΙΖΟ L578

EIZO L568

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα μεγιές καλοδούλευτη να ειναι,φένεται τρομερη οθονη.

PS.Εχεις βολευτη με τα γερμανικα eshops βλέπω,και εχεις κάνει και τεράστια πρόοδο μπράβο σου.

Ευχαριστω-eυχαριστώ. :001:

Γερμανικά δεν έμαθα, αλλά στο να ψωνίζω από Γερμανικά e-shops, τα πάω μια χαρά τωρα πιά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.