Jump to content



Καινουργια Μητρικη


Necro

Recommended Posts

Επειδη τα χω παρει με τη μουφα που χω για μητρικη(m-atx ελεος!) :mad: θελω να μου προτεινετε καμια μητρικη οχι τιποτα ιδιαίτερο απλα να χει προοπτικες overclocking :098: να λεει θερμοκρασιες :098: αν εχει και κανα nforce :101: δε θα με πειραζε αρκει να ναι καλη!Τιμη μέχρι 80 ευρω(αν εχει λιγο παραπανω και αξιζει πειτε) αλλα παρακαλω να μου λετε και αν με τη μητρικη που προτεινετε θα δω ουσιαστικη διαφορα!(αν ειναι να δώσω 80 ευρω για να χω τα ιδια προβληματα με το χελωνοpc μου....αφηστε το!) :018: :018: :018:

-Επισης κατι που θα πρεπε να χα ρωτησει απο την αρχη:τι συμφερει περισσοτερο,

καινουργια μητρικη ή αναβαθμιση σε 1G ddr400(επωνυμη!)?τι θα με ωφελίσει περισσοτερο?

Link to comment
Share on other sites

Μια αναβαθμηση μνημης σηγουρα θα απογειωσει το pc σου και θα δεις μεγαλη διαφορα. Τωρα αν θες ενα mobo καλο και πανω απ'ολα φθηνο θα σου προτεινα της ASUS το P4P800-X το οποιο φοραει chip της Intel (865PE).

Link to comment
Share on other sites

και η gigabyte και η asus μου φαίνονται ιδανικές!τώρα τι λέτε?ποια να πάρω!Αλλα και πάλι κατά πασα πιθανότητα μονο μέχρι 80euro οποτε και ram και mobo με τίποτα!Δώστε μου please μια σαφή απάντηση:mobo η ram?Να ξεκαθαρίσω εδώ πως όταν αλλάξω cpu κατά πασα πιθανότητα θα πάρω amd 64 λόγω τιμών και επιδόσεων οποτε μήπως λέει να πάρω ram που θα μου μείνει ενώ mobo θα αλλαχτεί έτσι και αλλιώς λόγο amd?jimmyfox συμφωνείς και συ πως η ram θα απογειώσει τις επιδόσεις?

Link to comment
Share on other sites

jimmyfox συμφωνείς και συ πως η ram θα απογειώσει τις επιδόσεις?

Στην ίδια πλατφόρμα τίποτα δεν "απογειώνει" τις επιδόσεις.

Αν θες να υπερχρονίσεις, πάρε άλλη μητρική.

Αν όχι, πάρε μνήμη.

Αν λόγω Πάσχα μαζέψεις χρήμα και ψήνεσαι για ουσιαστική αναβάθμιση... Τότε... Α64 3200+ s939, μητική "γερή" (MSI, GigaByte) και 1GB RAM.

Link to comment
Share on other sites

έχω 512 ddr 333.Μια αναβάθμιση σε 1 giga ddr400 kingston η κάτι τέτοιο δεν θα βοηθήσω την κάρτα γραφικών και το cpu?Μια μητρική θα το κάνει αυτό καλύτερα?Εννοείται πως θέλω να oc αλλα μαυτά που χω μέχρι τα 3giga να φτάσω χωρίς να πειράξω ψήκτρες voltages και τέτοια!Το να πάρω μια καινούργια μητρική για s478 τη στιγμή που ψήνομαι για athlon δεν θάναι βλακεία?μάλλον για μνήμη πηγαίνω αφού σκοπός μου είναι βασικά να βοηθήσω την 6800!Δίκιο δεν έχω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.