Jump to content



ΒΟΗΘΕΙΑ ΥΠΟΤΑΣΗ!!!SOS!!!


pokemon6401442169101

Recommended Posts

Καλα ρε για άσχετο με περνάς !!! Στην MOBO δεν χρησιμοποιο τίποτα!!! ούτε EIDE . ίσα ίσα Floppy , LPT και Serial port!!! όλα τα άλλα σε κάρτες μόνο(PCI οχι AGP)!

Αφου λες οτι τα βαζεις σε καρτα υποθετω οτι τα βαζεις πανω στον Promise που αν στο δουλεψει το optical drive κλειδωνει την ταχυτητα τους σε PIO Mode που αμφιβαλλω αν ο Promise μπορει να λειτουργησει σωστα με οptical drive αν εχεις ολα τα IDE στον Promise ισως γι αυτο σταματανε οι δισκοι........

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και εγώ πιστεύω πως είναι η τροφοδοσία λόγω δίσκων και πολλών driver, αυτή η ιδέα πάντως με τα 2 τροφοδοτικά είναι καλή. Όπως και νά έχει όμως εάν πας για τροφοδοτικό πρέπει όπωσδιποτε να πας σε 550W ή ανώτερο (αν υπάρχει ακομα)

Link to comment
Share on other sites

Αφου λες οτι τα βαζεις σε καρτα υποθετω οτι τα βαζεις πανω στον Promise που αν στο δουλεψει το optical drive κλειδωνει την ταχυτητα τους σε PIO Mode που αμφιβαλλω αν ο Promise μπορει να λειτουργησει σωστα με οptical drive αν εχεις ολα τα IDE στον Promise ισως γι αυτο σταματανε οι δισκοι........

Δεν νομίζω γιατι όταν μου εντοπίζει συσκευές γράφει :

ID0 Maxtor 6 E030L0 UDMA6

ID1 Maxtor 6 B250R0 UDMA6

ID2 Plextor PX-716A UDMA2

ID3 Plextor PX-116A2 UDMA2

Αφού έχω αποσυνδέσει τον 9άρι δίσκο!

Και επίσης το ONBOARD μια χαρά διαβάζει τώρα τα DVD!

Αξίζει αγοράσω PSU για να κρατίσω τον 9άρι??

Link to comment
Share on other sites

pokemon στην tyan τι psu έχεις? Φαντάζομαι θα είναι κάποιο καλό και τουλάχισυον 500 - 550 watt. Δοκίμασε το στη μητρική αυτή να μας πεις...!!!

Στην Tyan καταρχάς ήταν απο έναν πελάτη

Δεν εντόπιζε έναν δίσκο SCSI και ένα DVD-ROM SCSI μου είχε βγεί η πίστη να ρυθμίζω PARTY ON PARTY OFF ID 0 1 2 κ.α. είτε στις συσκευές είτε στο Controller (ONBOARD)ευτιχώς τα κατάφερα και δουλέψαν όλα .Όσο για τον δίσκο είχε πολούς BAD sectors

(180MB/9GB)Τον έκανα Τιετσο και λίγα αρχεία Backup!και μετά FORMAT(NTFS)!Μού τον είχε πουλήσει 35Ευρώ. Φτηνά η ακριβά???

Επίσης του πρότεινα και μία συσκευή HP για BACKUP αλλά δεν θυμάμαι μοντέλο.. και έπερνε DDS4 μέχρι 73GB ανα tape.Δεν θυμάμαι τι τροφοδοτικό είχε.

Link to comment
Share on other sites

Μία παράκληση μόνο.

Η δυνατότητα του edit υπάρχει για να μπορούμε να προσθέσουμε πράγματα μετά την πραγματοποίηση ενός post.

Παρακαλώ λοιπόν να την χρησιμοποιούμε και να μην κάνουμε πολλά συνεχόμενα posts.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η καλοδιομανία στο κουτί μου!Σαν ενα πιάτο με μακαρόνια μου θυμίζει!

cables02mini026ze.jpg

Μπροστινή όψη του CASE.Ενα απόλυτο SERVER!!

frontsm9cl.jpg

Οι δύο Maxtor χωρίς RAID!

maxtorsm3mc.jpgfullviewsm2qx.jpg

Τώρα τι έχετε να πείτε??

-Και τον 9άρι δίσκο??

Τον έχω επάνω απο το κουτί! Το Lineage Unreal και Tournament2004 είναι στον 240άρι. (Maxtor Dinamond PLUS10 250GB)

-Ο ID0 ποιός είναι?

(Maxtor Dinamond Plus 8 30GB)

Link to comment
Share on other sites

Ready! όλα είναι λιγότερο απο 600χ600

απο το case το δικόμου τι άλλο λυπει?? Κανένα Cathode light?? Blue fan 80άρι!!??? Καλόδια SCSI/ΕIDE απο CHECKMATE???? :104: Πάντως το Staker το έχει κάνει SUPER!!! συγχαριτήρια!! καλή δουλεια!!! Ούτε στα ποιο τρελά όνειρα δεν έχω δει τέτοιο PC!! με έκανες και εγώ να θέλω Staker :118: και δεν ξέρω τι να κάνω!!!! Να εξοπλίσω τον P3 όσο πάει και μετά βλέπω για Pentium 4 Dual Core 6xx δεν ξέρω αν θα έχει SLI το i955 έχει??? :063:Η το NF4 intel??

I995 η NF4INTEL? Δουλέυουν και τα δύο Dual core? SATA2? Ποιο είναι το ποιο καλό και γιατί? Απαντήστε επιτέλους!!!

RAID σε SCSI γίνεται??? Θέλω να καταργή.... μπαα μάλλον το παραγέμισα τον P3!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.