Jump to content



NEC 3520 - Πώς καταλαβαίνουμε αν πέθανε το drive ???


apotsi

Recommended Posts

Το έβαλα σήμερα στο κομπιούτερ του σπιτιού μου σαν Secondary Master χωρίς κανένα άλλο drive σαν slave και το NEC δούλεψε μιά χαρά. Σκέφτηκα και εγώ: "Ας τα βάλω και τα δύο μαζί να δουλέψουν (Το JLMS 166s (DVD) σαν SM και το NEC 3520 σαν SS)".....

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το LED που είχα και πρίν με το LED. Τότε μου ήρθε μιά φλασιά και λέω: "Δεν τα δοκιμάζω ανάποδα;" Δηλαδή το Nec SM και το JLMS SS....

ΤΕΛΕΙΑ !!!!!!!!

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτή η βλακεία. :097: Δεν έχω ξαναδεί πιό ιδιότροπο και ηλίθιο drive. Τελοσπάντων.... Αφού παίζει έτσι....

Το αφήνω και βλέπω....

Link to comment
Share on other sites

'Αλλο ένα από αυτά τα σαφή στην αιτιολογία του προβλήματα.Έτσι απλά δε γουστάρει και δεν παίζει .Μπορεί αν έχεις δισκέτα μέσα να παίζει και όταν κλείνεις το φως της τουαλέττας να σταματάει.Τελικά κάτι τέτοια κουράζουνε και όχι το να ψάχνεις τα όρια σε DFI.

Πάντως πολύ αμφιβάλλω αν θα σου το προτείνανε καν από το κατάστημα που το πήρες

Link to comment
Share on other sites

We woke up on a grumpy mood eh? :p

Ποια ειναι τα "τα σαφή στην αιτιολογία του προβλήματα"? Υποθετω οτι πιστευεις οτι ολα τα 3520 δε δουλευουν σαν SS ή οτι το σχετικο προβλημα ειναι Nec specific.. hmm ok.

Πάντως πολύ αμφιβάλλω αν θα σου το προτείνανε καν από το κατάστημα που το πήρες
Αυτο ειναι, υποθετω παλι, ενα απο τα πιο αξιοπιστα κριτηρια αγορας :)
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε συ απλά εννοούσα ότι εκτός από τα προβλήματα που συμβαίνουν για κάποιο γνωστό και σαφή λόγο, υπάρχουν και αυτά που συμβαίνουν χωρίς αιτία και σκοπό, χωρίς να έχεις κάνει κάτι λάθος, χωρίς κάποια λογική ως προς το γιατί.Καμμιά κατηγορία προς τα ΝΕΚ, απλά το ίδιο μπορεί να συμβεί και σε μια μητρική, να μην της αρέσει το κουτί ο σκληρός, ή ότι άλλο.Είνια λογικό δηλαδή αυτό που συνέβη με το συγκεκριμένο υλικό?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.