Jump to content



Καινουργιος Δισκος σε Παλαια Μητρικη!Γινεται??


Recommended Posts

Κονομισα ενα δισκο 80αρι Western Digital(ειχε παλια χτυπησει κατα την εγκατασταση format ton WINXP)και 8ελω να τον συνδεσω σε μια παλια μητρικη με ΡΙΙ 350 :025: Γινεται???

Προσπα8ησα αλλα δεν !!!Εαν καποιος γνωριζει κατι ??

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα για flash sto BIos αλλα δεν ειναι σιγουρος για τον τυπο της μητρικης

6BX/VIA/ZX81 ν1.5 αυτο γραφει πανω της!!!

Μηπως πρειπει να δοκιμασω καμια ρυθμιση απο το βιος και να αποφυγω το φλασαρισμα!!

Στο βιος δειχνει 6VIA81 V:2B πανω στην οθονη

και κατω

03/16/1999 -693-596-SMC-2A6LGX3CC-00

Νομιζω οτι ειναι Acorp αλλα εχω μπερδευτει με το πιο ειναι το σωστο βιος please help!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο φλασάρισμα κολήσαμε! Εγώ σε μία μέρα φλάσαρα δύο MOBOS με επιτυχία!! Σήμερα φλάσαρα την Tyan Trinity s370/slot1 με INtel 440BX απο V1.4 σε v2 δοκίμασα να βάλω 40άρι δίσκο αλλα δεν τον δέχτηκε! Αλλα τι με νιάζει αφου έχω το Controller της Promise! Θα σου πρότεινα να αγοράσεις και εσυ το ULTRA133 TX2 ή αν ο δίσκος είναι Seagate/Western πάρε το Ultra100.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ενα φιλαρακι πηρε εναν 80αρι western γιατι του χαλασε ο 20αρις κι εφαγε πακετο γιατι το mobo δεν τον βρισκει.. Τη λυση του controler δεν την δοκιμασαμε οταν ειχα παει γιατι δεν ηξερα που ειναι ο δικος μου (ΛΟΛ)! Του ειπα παντως να διαθεσει καποια χρηματα να κανει μια αναβαθμιση μιας και που εχει το pc πανω απο 5χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.