Jump to content



Ηχεία 2 αλλά ποιοτικά...


fonzi

Recommended Posts

Συγνώμη για το τυχόν "ύφος" μου αλλά μιλάω πολύ φιλικά αλλά με λογική....

Δηλ εσύ τι περιμένεις να σου απαντήσουμε?... σαν αν λές προτείνετε αμάξι....Έτσι στο ξεκάρφωτο...όλα τα υπόλοιπα εννοούνται....Μάθετε να είστε λίγο πιο συγκεκριμένοι...

Τέσπα ξεκίνα με την τιμή γιατι το θέμα έχει τρελή κουβέντα....Γιατι πάει και ανάλογα το αυτί...

Αν πάμε ανεξαρτήτος τιμής... σου προτείνω magnepan mg20 με 2 λαμπάτους και στα 2 στάδια με σήμα balanced απο εκεί και πέρα διαλέγεις εσύ μάρκα....

Link to comment
Share on other sites

Bρε συ για υπολογιστή μιλάμε πάντα...

Αν ήθελα σπουδαία πράγματα θα έβλεπες να ζητάω 5.1 και πάνω!

Αρα μιλάω για ποιοτικά ηχεία που θα πάνε πάνω στογραφείο δίπλα στην tft.

H τιμή δεν με δεσμεύει πολύ αλλά φυσικά δεν μιλάμε για παλαβά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Bρε συ για υπολογιστή μιλάμε πάντα...

Αν ήθελα σπουδαία πράγματα θα έβλεπες να ζητάω 5.1 και πάνω!

Αρα μιλάω για ποιοτικά ηχεία που θα πάνε πάνω στογραφείο δίπλα στην tft.

H τιμή δεν με δεσμεύει πολύ αλλά φυσικά δεν μιλάμε για παλαβά πράγματα.

προσωπικά τον υπολογιστή μου τον έχω με χειροποίητο ενισχυτή και τα ηχεία είναι σε stands οπότε τπτ δεν εννοείται ;)

Αν θεωρείς ποιοτικά τα ηχεία που θα έιναι τόσο μικρά που θα χωράνε δίπλα απο tft oθονη μάλλον δεν έχεις δει-ακούσει ποιοτικά ηχεία..τέσπα δεν έχουν όλοι τις ίδιες απαιτήσεις..

πολύ καλά ηχειάκια είναι τα logitech Z-2200 καθώς και τα 2καναλα creative Cambrige soundworks.. Σε σχετικά συμβατικές τιμές....Δες e-shop για τιμες ;)

Αν θές να πας σε κάτι πιό ψαγμένο, που ίσως δεν σου αρέσει γιατί έχουν ¨χαρακτήρα¨, ψάξε για M-Audio (Αsk Βάιο)...Ανεβαίνεις αρκετά σε τιμή....

Καλά ακούσματα.... :020:

Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία που θα διαλέξεις θα πρέπει να συμβαδίζουν και με την "πηγή". Τώρα τι να τα κάνεις τα σούπερ-ντούπερ ηχεία όταν ακούς MP3 ή album από το Cd-player του υπολογιστή σου με απλή κάρτα ήχου?

Πάρε ένα συμπαθητικό σετάκι 2.1 (με ένα subάκι) για να "έχεις" και μια καλύτερη ιδέα από χαμηλές συχνότητες και κρύφτο κάτω από το γραφείο αν σε χαλάει αισθητικά.

Τιμές για κάτι σχετικά αξιοπρεπές γύρω στα 40-50 ευρώ από οποιοδήποτε μαγαζί.

Δεν νομίζω ότι αξίζει να ξεπαραδιαστείς παραπάνω, αλλά αν το λέει η ψυχή σου πήγαινε σε κάποιο σετ studio monitors της Μ-audio. Τιμές γύρω στα 200ευρώ από τον Νάκα (αν θυμάμαι καλά).

Link to comment
Share on other sites

Kάτι μεταξύ ALTEC LANSING 221 (2+1) (48ευρώ), ή CREATIVE INSPIRE T3000 (2+1) (42ευρώ). Οι τιμές είναι από το Πλαίσιο.

Τα Altec Lansing τα προτείνουν και τα παιδιά πιό πάνω. Εγώ έχω ένα σετάκι της Creative. Αξιοπρεπείς λύσεις και τα μεν και τα δε.

Link to comment
Share on other sites

M-Audio ή Klipsh που βρίσκετε?

Κοιταξα στο σαϊτ του Νάκα και δεν είδα τίποτα απο αυτά.

Ομως να τι βρήκα: https://nireas.nakas.gr/Ecom_Nakas/nakas_gr/Show_Product.htm?Pnt=M,3,44,404,46375

kai

https://nireas.nakas.gr/Ecom_Nakas/nakas_gr/Show_Product.htm?Pnt=M,3,44,407,46374

Λένε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.