Jump to content


The mosfet,the mosfet,the mosfet's on fire..


Jason1442169106

Recommended Posts

Βασικά για να έχουν την ελάχιστη ροή τα μικρά φανάκια σου παίρνουν τα αυτιά .Φτιάξε λοιπόν καλύτερα μία σωστη ροή με 12άρηδες -2 ή τρεις- που και στις 1600 στροφές να τους έχεις πάλι δε θα πολυακούγονται και θα έχουν και εξαιρετική ροή.

Link to comment
Share on other sites

12 αρη θελω να βαλω αλλα δεν χωραει πουθενα κ το πλαινο του κουτιου μου εχει ηδη εναν 8αρη πανω (δυστυχως στη μεση του πλαινου κ οχι πανω απο τον επεξεργαστη).Κοψε ραβε στο κουτι δε θελω οποτε η ψυχτρουλες η ανεμιστηρακια θα μπουν.Θα δειξει.Προς το παρον εχω κρεμασει καπως προχειρα εναν 8αρη κ κανει δουλεια αλλα δε θελω προχειροδουλεια.Τα μικρα ανεμιστηρακια κανουν πιο πολλη φασαρια απο τα μεγαλυτερα?Αμα ειναι ετσι ψυχτρακια κ παλι ψυχτρακια..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και να βάλεις ανεμιστηράκια ,χωρίς χαλκουδάκια έστω με λίγα πτερύγια δεν πρόκειται να κάνεις τόση δουλειά. Από την άλλη σκέτα ψυκτράκια μπορεί σε κακή ροή αέρα στο κουτί να κάνουν την κατάσταση χειρότερα ως πολύ χειρότερα (έχει αναφερθεί ότι πυρώνονται τα χαλκουδάκια αφού δεν αποδίδουν τη θερμότητα στο περιβάλλον κάνουν ένα μίνι θερμοκήπιο για το μοσφετόπουλο)

Link to comment
Share on other sites

Μα πατεντα ειναι...λολ. Δες και το λινκ....

Περνεις μια σιλικονη (o voudas λεει οτι μια της uhu ειναι καλη) περνεις και ceramique κανεις ενα μειγμα...βουαλα...! Διαβασε ολη τη συζητηση. Εχει διαφορα tips 'n' tricks.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτες οι ψυχτρουλες οι coolermaster που μαλλον θα παρω εχουν θερμοαγωγιμη ταινια διπλης οψεως απο κατω οποτε λυνεται το προβλημα.Σε 12αρη φαν που θα βαλω πανω απο επεξεργαστη κ mosfet ο coolermaster σιτς 1200rpm που ειναι ειναι οντως 22db οπως υποστηριζει?Αν καποιος τον εχει να μου πει.Elu Thingol διαβασα στο thread σου αποτι λες οτι δεν ειναι καλοι για ψυγειο για κουτι ειναι καλοι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο πλευρας αποδοσης/τιμης ειναι οτι καλυτερο πιστευω...εχω δυο στο κουτι και οταν παρω τους αλλους για τα ψυγεια θα εχω τεσσερις στο case. Οταν ειπα οτι δεν ειναι καλοι για ψυγειο εννοουσα για διευκρινηση εννοουσα οτι λογω λιγων στροφων δεν εχεις περιθωρια για μεγαλυτερα airflow.

Link to comment
Share on other sites

E για case καλα ειναι. Εγω αν ηθελα κατι ΤΕΛΕΙΩΣ αθορυβο(οπως και ηθελα) θα επερνα τους coolermaster Και θα εβαζα και λιγο λαδακι στα ρουλεμαν(οπως και τοκανα)...ΤΙΠΟΤΑ δεν ακουγεται...:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.