Jump to content



θερμοκρασια 5700


BaironKant

Recommended Posts

Τα νέα είναι ότι εβγαλα την ψυκτρα χαλκού παρακαλώ της asus (πολυ καλη)και εβαλα την artic silver 5 (μαλλον παραπάνω από όσο πρέπει)τώρα αν και είναι νωρις ακομα μονο 1 ωρα μετα,είδα 37 idle και 49 στο far cry.

Για μένα είναι οκ (Θα πάω σε μια 6600GT) απλά θέλω να την δώσω σε ένα παιδι και θέλω να είναι cool & quiet όπως ο 64αρης μου :051:

Link to comment
Share on other sites

Μέρος 2ο, έκανα overclock στην κάρτα και από τα 425 mhz ο πυρηνας που ήταν την έβαλα στα 480 και δεν άλλαξα την μνήμη που είναι στα 501mhz.Τώρα οι θερμοκρασιες είναι 38 idle και 53 full load (ίσως στο full load να παει και πιο πάνω δεν έκατσα πολυ να δώ).Το πιο καλό απο όλα είναι οτι έβαλα το doom 3 στο ultra deteil στο τέλος με τα πολλά τερατα και το παιχνιδι ήταν ομαλο χώρις να κολάει!!!Πώς μπορεί να έγινε αυτο???Με την 5700 να τρέχει μια χαρα στο ultra το doom 3 ???

Mερος 3ο,με ενα ανεμιστηρα που έβαλα πάνω στη κάρτα τώρα έχω idle 34-35

Link to comment
Share on other sites

Τι μαρκες ειναι οι 5700 και 5750 ρε παιδια?

Και εμενα γιατι δεν εχει σενσορα?

5700 δεν εχει σενσορα σαν καρτα. Μονο η ultra εχει.

H prolink απλα κοσταρε και μια οθονη με ενα σενσορα δικο της που κλεβει και βαθμους και τελος :035:

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που ειπες για το doom3 κ σε μενα ετσι ειναι.FX5700Le 256mb της Albatron overcklocked πηρυνας απο 250@410 κ μνημες απο 400@510 παιζει doom3 στο ultra.Εμενα δεν εχει σενσορα παντως κ δεν περιμενα να εχει μιας κ ειναι Le

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.